1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hanedan torunu Siirt’ten ayrıldı
Hanedan torunu Siirt’ten ayrıldı

Hanedan torunu Siirt’ten ayrıldı

Tillo şenlikleri için işadamı Fadıl Akgündüz’ün davetlisi olarak Siirt’e gelen Osmanlı hanedanlığının torunu Harun Osmanoğlu ve ailesi Siirt’ten ayrıldılar.

A+A-

22-23 Eylül 2011 tarihlerinde 2 gün süreyle düzenlenen Tillo Bilim ve Kültür Şenlikleri için Caprice Gold Yönetim Kurulu Başkanı ve Siirtspor Başkanı Fadıl Akgündüz’ün davetlileri özel uçakla 22 Eylül’de Siirt Havaalanına indiler. Davetliler arasında Osmanlı İmparatorluğu’nun son padişahlarından 2.Sultan Abdulhamid Han’ın üçüncü kuşak torunlarından Harun Osmanoğlu, eşi Valide Sultan, oğlu Abdulmanif Kayıhan Osmanoğlu ile Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal bulunuyordu.

Siirt Havaalanında kalabalık bir grup tarafından karşılanan Fadıl Akgündüz ve hanedan torunu Harun Osmanoğlu’na ilgi gösteren Siirtliler arasında “Hoş gelmişler, sefa getirmişler. Keşke Osmanlı’ya layık olabilsek” yorumlarına yer verildi.

AKGÜNDÜZ: “ECDADIMIZA SAYGI ESASTIR”

Siirtliler.Net’e açıklama yapan Fadıl Akgündüz, “Osmanlı ailesinden Türkiye’de bulunan sadece Harun efendi var. Kendisini Tillo’da yapılacak etkinlik için Siirt’e davet ettiğimde beni kırmadı. Ecdadımıza saygı esastır. Alimlere, din bilginlerimize kendisinin büyük bir saygısı var. Siirt’e böyle ir Osmanlı şehzadesinin gelmesi önemli bir moral kaynağı olmuştur.” ifadelerine yer verdi.

siirt hanedanı, osmanlı torunu harun osmanoğlu

 

Bu haber toplam 3128 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!