1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açıldı
Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açıldı

Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açıldı

Siirt Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından 2009-2010 eğitim ve öğretim döneminde yapılan çalışmalar ile ilgili düzenlenen sergi törenle açıldı.

A+A-

Vali Musa ÇOLAK yaptığı konuşmada Çok değerli kursiyerler uzun bir emek ve sabrın sonucunda her biri birbirinden değerli el emeği göz nuru işlerinizi sergilediğiniz böyle bir günde sizlerle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Devletimiz Örgün eğitimin yanında yaygın eğitimi de çok önemsemektedir. Bundan dolayı açılan halk eğitim kursları her yaştan ve her meslekten insanımızın eğitimi için çok önemli görevleri ifa ediyor.

 

Özellikle kadınlarımızın eğitimine çok önem veriyoruz. Bu sergide de bir defa daha gördük ki Türk kadınına iyi rehberlik yapılıp imkân tanındığında ne kadar becerikli ve yetenekli olduğu ortaya çıkıyor. Her yıl yapılan sergilerin çok daha çeşitli ve yoğun katılımlı olduğunu görüyorum. Halk Eğitim Merkezleri kadınlarımıza önemli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları çok iyi değerlendirmek gerekir.

 

Halk eğitim merkezleri yaşam boyu öğrenmeye imkân sağlayan kurumlardır. Kişilerin ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve beceri edinmelerine imkân sağlar. Açılan kursların bir diğer önemi de kursiyerler buralarda sadece el becerisi öğrenmiyorlar saygı, sevgi, dostluk, arkadaşlık, paylaşma, birlikte yaşama gibi çok önemli kazanımlar da elde ediyorlar.

 

2009-2010 eğitim öğretim döneminde Merkez ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüklerince toplam 949 kurs açtık bu kurslara 9766 kadın ve 7737 erkek olmak üzere toplam 17.503 kursiyer katılmıştır. Bu Kurslarda emek ve sabır göstererek, çok değerli el emeği göz nuru eserlerini sergileyen kursiyerleri tebrik ediyorum.” dedi.

 

Vali Musa ÇOLAK ve davetliler birlikte bir yıllık el emeği göz nuru olan el işi ürünlerinin sergilendiği standı gezdi.

Bu haber toplam 2234 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!