1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Halenzeliler gecede buluştu.
Halenzeliler gecede buluştu.

Halenzeliler gecede buluştu.

Geceye İstanbul’daki dernek yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda yöneticisinin yanı sıra Siirt’ten de davetliler katıldı.

A+A-

İstanbul Beyoğlu İlçesi, Tophane semtinde bulunan Halenzeliler (Bağtepe) Derneği’nin organize ettiği Halenzeliler Gecesi 22 Mayıs 2009 Cuma akşamı Taksim parkındaki düğün salonunda yaklaşık 350 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

SİİRTLİLER.NET

 

Geceye İstanbul’daki dernek yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda yöneticisinin yanı sıra Siirt’ten de davetliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra kürsüye gelen Enis Kamer hocanın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim ile program başlamış oldu.

 

Dernek Başkanı Remzi Şanlı derneğin üyeler sayesinde ayakta durduğundan bahsederek  “Derneğimiz önemli bir misyonu yürütmektedir. Yeni yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarımız ve kıymetli üyelerimizle birlikte derneğimizin maddi-manevi desteklenmesini sağlayacağız.” dedi.

 

Dernek Kurucu Üyelerinden olan Adem Süzgün derneğin kurulduğu 2005 yılından bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları hazırlanan slayt gösterisi eşliğinde anlatırken, bundan sonraki süreçte de derneğin neler yapmak istediğini kısa başlıklar halinde aktardı.

 

Daha sonra kürsüye gelen Enis Kamer hoca yaptığı konuşmada daha önceki yıllarda böyle bir dernek kurduklarını fakat yeteri ilgiyi göremediklerinden derneği feshetmek zorunda kaldıklarını hatırlatarak hayır işlemenin, iyilik yapmanın önemine vurgu yaptı.

 

HAYRETTİN ÇAKICI

GECEYE İŞTİRAK EDENLER ARASINDAYDI

 

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde MHP’den Siirt İl Genel Meclis Üyesi adayı olan Hayrettin Çakıcı Halenzelileri bu özel günlerinde yalnız bırakmadı. Halenzelileri bu gece sayesinde ilk kez gören Çakıcı gördüğü manzara karşısında duygulanarak “İstanbul’da ne kadar güzel hemşehrilerimiz varmış bizim. Tophane semtindeki Siirtli, halenzeli hemşehrilerimizin çok ciddi çalışmalar içerisinde olduklarını gördüm. Son derece samimi, içten olan bu hemşehrilerimin ayrıca memleketleri Siirt’e olan ilgi ve özlemlerinin dipdiri olduğunu görmek beni son derece memnun etti” dedi.

 

AMMO BERHO ŞİİRİ

GECEYE DAMGASINI VURDU

 

Geceye damgasını vuranlardan ve programda olmayıp o anda okunmasına karar verilen Sait Yıldırımer’in yazmış olduğu “ammo berho” adlı şiirini okuması salondakileri hem güldürdü hem duygulandırdı.

 

ÇAKICI’DAN SİİRTLİ HEMŞEHİRLERİNE ARMAĞAN

 

Sait Yıldırımer’in okuduğu ve Siirt’in 40-50 yıl önceki fotoğrafını anlatan “ammo berho” adlı şiir karşısında oldukça duygulanan Hayrettin Çakıcı bu şiiri profesyonel bir stüdyo ortamında Sait Yıldırımer’in de izni olursa CD haline getirip Siirt’li hemşehrilerime armağan etmek istiyorum dedi.

Bu haber toplam 2661 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!