1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Halenze Derneği’nde bayramlaşma
Halenze Derneği’nde bayramlaşma

Halenze Derneği’nde bayramlaşma

İstanbul Halenzeliler Derneği’nde geniş katılımlı bir bayramlaşma tertip edildi.

A+A-

İstanbul Beyoğlu ilçesi, Tophane semtinde bulunan Halenzeliler (Bağtepe) Derneği’nin bayramlaşma etkinliği bu sefer önceki senelere oranla çok daha katılımlı gerçekleşti.


İstanbul Zeytinburnu ve civarında oturan Halenzelilerden GÜLMEK ve BAŞARAN aileleri ile birlikte çok sayıda Halenzeli, bayramlaşmayı dernek merkezinde toplu olarak gerçekleştirdiler.

Kurban bayramının 3. Gününde (18/11/2010 Perşembe günü) GÜLMEK ve BAŞARAN ailesinin tertiplediği, M.NASİH BAŞARAN ve YUNUS GÜLMEK’in öncülüğünde 150 kişiyi aşkın kalabalık bir aile topluluğu dernek lokalinde yemekli bayramlaşma programını gerçekleştirdi.

Bayramlaşma programı Kuran-ı Kerim açılışı ile başlayıp güzel bir dini sohbetten sonra aile birliği başkanı YUNUS GÜLMEK’ in gelenlerin bayramlarını kutlayarak aile birliği bağlarının güçlenmesi, sıla-ı rahim in önemini vurgulayan ve bu tür çalışmaların, buluşmaların, bayramlaşmaların dernek çatısı altında yapılmasının derneği güçlü kılacağını belirten, gençlere önemli mesajlar veren bir konuşma gerçekleştirdi. Daha sonra Halenze (Bağtepe) Derneği başkanı Ramazan Şanlı’ya ve yönetimine teşekkür ederek bu çalışmanın bir ilk olduğunu belirterek memnuniyetini dile getirmiştir. Bayramlaşma programı güzel bir yemek ziyafetinden sonra bu buluşmaların tekrarlanması dilekleri ile toplu aile fotoğrafı çekilerek program son buldu.

Bu haber toplam 6148 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!