1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hafız Abdullah Siirt’e veda ediyor
Hafız Abdullah Siirt’e veda ediyor

Hafız Abdullah Siirt’e veda ediyor

Siirt Çarşı Camii Müezzini Hafız Abdullah İtil İstanbul Bayrampaşa Terazidere Camii’ne tayini çıktı.

A+A-

Yenidoğan çocuğunun sağlık sorunları nedeniyle İstanbul’a tayin isteyen Hafız Abdullah İtil’in 15 Eylül’de ilişiğini keserek ilimizden ayrılacağı belirtildi.

 

İstanbul’a tayini nedeniyle Siirt Çarşı Camii alt kısmında teravih namazından sonra bir veda programı düzenlendi. Programa Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Müftü Yardımcısı M:Baki Bilgili, Cezaevi Vaizi Murat Nergis, Çarşı Camii İmam-Hatibi Nevzat Erdabakoğlu ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

 

hafız abdullah itilHafız Ramazan Toprak’ın Def eşliğinde okuduğu ilahilerin ardından Siirt Müftüsü Faruk Arvas yaptığı açıklamada, Hafız Abdullah İtil’in sevilen ve sayılan bir hoca olduğunu, dualarla ve ilahilerle uğurlamamız kendilerini duygulandırdığını, ayrıca Siirt’ten ayrılmasına da üzüldüklerini, fakat daha iyi bir yere gitmesine de sevindiklerini söyledi.

 

Müftü Arvas “1 ay gibi kısa bir süre beraber çalıştıkları Hafız Abdullah İtil’in güzel ve hoş bir sedaya sahip olduğunu, bıraktığı güzel intiba sayesinde bu kadar meslektaşının bir araya gelmesine vesile olduğunu, güzel bir gece oldu. Düzenleyen ve emek sarf edenlere teşekkür ediyorum, Abdullah Hoca’ya da yeni görev yerinde başarılar dilerim.” dedi.

 

Hafız Abdullah İtil, ilimizde düzenlenen programlarda güzel ve hoş sedası ile okuduğu Kur’an-i Kerim ve ilahilerle tanınırken, ilimizden 15 Eylül’de ayrılacak olan Hafız Abdullah İtil şunları kaydetti:

 

“Mazeretim nedeniyle bundan sonraki görevimiz başka yerde devam edecektir. Her ne kadar bedenen Siirt’ten ayrılsak ta, gönlümüz yine Siirt’te olacaktır. Katılanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Siirt Çarşı Camii alt kısmında düzenlenen mütevazı veda törenin ardından hazırlanan Çiğköfte davetlilere ikram edildi.

Bu haber toplam 3782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!