1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hadım Olmuş Kürt Milletvekilleri
Hadım Olmuş Kürt Milletvekilleri

Hadım Olmuş Kürt Milletvekilleri

“AK Parti’deki 70 tane Kürt milletvekili hadım edilmiş milletvekilidir.”

A+A-

Hadım Olmuş Kürt Milletvekilleri

                Ekopolitiğin düzenlediği “Türkiye’nin Büyük Çatısı Siirt Durağı” toplantılarının 2. gününde yapılan konferansta her şey yolunda giderken ve barış platformu için umutlar yeşermeye başlamışken bir üniversite öğrencisinin aşağıdaki sözleri sarf etmesi toplantıya gölge düşürdü. Asıl formatın dışına çıkılıp aslında söz verilmesi gerekli olmayan kişilere söz verilerek provokasyona sebep olacak aşağıdaki sözlerin sarf edilmesiyle salonda önce BDP taraftarları tarafından alkışlanılmasına daha sonra ise aynı salonda hazır bulunan AKP görüşlü izleyicilerin olayı protesto ederek salonu terk etmesine neden oldu.

İki gündür çalıştaya ve konferansa katılan katılımcılara dahi çok kısıtlı söz hakkı veren Ekopolitik yöneticilerinin ön göremedikleri olaylar gerçekleşti.

Olayı protesto eden katılımcılar, vuku bulan hadisenin sebebini Ekopolitik yöneticilerinin toplantıyı iyi yönetememesine bağladı.

Olayı ilk protesto edenlerden Cengizhan BAŞARAN, Abdurrahman TETİK ve Ömer ASLAN TBMM deki hiçbir milletvekiline hakareti kabul etmeyeceklerini sevsek de sevmesek de o vekilleri milyonlarca Kürt, Arap ve hatta Türk asıllı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın seçtiğini yine bu nedenle yapılan hakaretin sadece vekillere değil onları seçen seçmenlere, seçmen iradesine yapıldığını söylediler.

Görüştüğümüz bazı BDP li vatandaşlarımız da olaya karşı olumsuz tepkilerini belirterek yapılan konuşmanın kesinlikle kabul edilemez olduğunu ve bu görüşün BDP nin genel görüşü olmadığını belirttiler.

“AK Parti’deki 70 tane Kürt milletvekili hadım edilmiş milletvekilidir.”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-Bir Sen Siirt Şube Başkanı Ömer Aslan tepkisini: Kimsenin milletin vekillerine hakaret etme hakkı yoktur, bizim gibi düşünen arkadaşlar bu gibi toplantılara çok zor katılacaklardır artık. Ekopolitik yönetiminin başarısızlığı sonucu toplantı siyasi bir mitinge dönüştürülmüştür.

Bu haber toplam 5123 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!