1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Haberimize Jet Yanıt Osman Örenden Geldi
Haberimize Jet Yanıt Osman Örenden Geldi

Haberimize Jet Yanıt Osman Örenden Geldi

Son günlerde Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna atama konusunda yapılan spekülasyonlarla alakalı yaptığımız habere Ankara da bulunan Siirt Milletvekili Osman Örenden yanıt geldi.

A+A-

Son günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılması planlanan atamayla ilgili çıkan dedikoduları bilgisayar ekranlarına taşıyan Siirtliler.Net’in haberine Siirt Milletvekili Osman Ören’den jet yanıt geldi.

 

Siirtliler.Net’i günlük olarak takip eden Ören, Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili haberimizin ardından gazetemiz muhabiri Suat Bilim’i telefonla arayarak görüş alışverişinde bulundu. Ören, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze atamayla ilgili çıkan dedikodular gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılacak olan atamalarla alakalı çalışmalar devam ediyor. Geleceğimizi yarınlara hazırlayan böyle önemli bir kurumun başına kariyer, bilgi ve birikim sahibi bir bürokrat için çalışmalar sürüyor. Konuyla ilgili haberlerinizde verdiğiniz bilgi ve yorumlara istinaden şunu belirtmekte yarar var; Bakanlığımızın almış olduğu prensip kararıyla ataması yapılacak kişinin atama yapılacak il nüfusuna kayıtlı olmaması şartı aranmaktadır. Dolayısıyla Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Siirtli olmayan bir müdürün atanmayacağı kesindir. Bu bütün illerimizde de aynıdır. Eğitim gibi çocuklarımızın en iyi yetiştirilmesini sağlayan kurumlarımızın dedikodularla ve siyasi çekişmeler gibi aslı astarı olmayan konulara malzeme yapılmamasını diliyorum.” dedi.

 

Ören, göstermiş olduğu bu duyarlılıkla il milli eğitim müdürlüğü üzerinden dedikodular üretip farklı beklentiler içerisine girenlere net bir şekilde cevap verdi.

Bu haber toplam 3582 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!