1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Haberimiz Milletvekilinin başını ağrıtmaya devam ediyor
Haberimiz Milletvekilinin başını ağrıtmaya devam ediyor

Haberimiz Milletvekilinin başını ağrıtmaya devam ediyor

Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu’nun eski Milli Eğitim Müdürü Atalay’la ilgili açıklamalarına ilişkin haberimiz, Vekil Helvacıoğlu’nun başını ağrıtmaya devam ediyor.

A+A-

Siirt Milli Eğitim eski Müdürü Mehmet Ali Atalay’ın ani bir atama kararını Siirtliler.Net vekil Yılmaz Helvacıoğlu’na sormuştu. Siirtliler.Net’in haberi ilk olarak CHP Yalova Milletvekili tarafından TBMM kürsüsünde kaynak gösterilmişti. Aynı haberimiz ilerleyen günlerde çeşitli sendikalar tarafından da birçok ulusal yayın organlarına iletildi. Ancak Vekil Helvacıoğlu’nun o talihsiz açıklaması kendisinin peşini bırakacağa benzemiyor.

TÜRK EĞİTİM SEN KONUYU TEKRAR GÜNDEME TAŞIDI

Milli Eğitim eski Müdürümüz Mehmet Ali Atalay’ı Batman’da ziyaret eden Türk Eğitim Sen’liler ziyaretlerinin ardından yaptıkları yazılı açıklamada aşağıdaki satırlara yer verdiler :

Siirt’te daha önce görev yapan Siirt eski Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali ATALAY beyi Türk Eğitim Sen olarak Batmanda ziyaret ettik. Kendisiyle uzun bir görüşme imkanı bulduğumuz sayın Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali ATALAY beyefendiden çalıştığı dönemde yaptığı hizmetler ve görevden alınma sürecinde yaşananlar hakkında bilgi edinme fırsatı bulduk. Kendilerine ilimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edip bir gün kendilerini aramızda görmeyi arzu ettiğimizi belirttik.

Sayın Müdürümüzün çalıştığı dönemde yaşanan olumsuzluklar ve görev değişikliğine varan süreci doğrusu merak ediyorduk ve bunu birinci ağızdan öğrenme fırsatı bulduk. Görüşmelerimizden elde ettiğimiz bilgiler ışığında Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü’nde olup bitenlere daha sağlıklı bakma fırsatı yakaladık. Siirt Milli Eğitim Müdürü’nün nasıl yandaş sendika baskısı altında olduğunu CHP’nin soru önergesine konu olan “Memur Sen’le iyi geçinemediği için aldık” sözünün ne kadar etkili olduğunu da tüm çıplaklığıyla gördük. Sayın müdürümüz kimseye kırgın olmadığını görevi icabı yanlış uygulamalara karşı geldiği için birilerinin hedefi olduğunu, yandaş sendikanın aşırı baskı ve isteklerinin artık  uygulanamayacak istekler olmaya başladığını, bunun da altından kalkamayacağının ağırlığı altında kaldığını ve türlü bahaneler üretilerek görevden alındığını ifade etmişlerdir. Bizler bundan böyle Siirt Milli Eğitim Müdürlüğünde ve hatta diğer kamu kurum ve kuruluşlarında meydana gelebilecek olumsuzlukların yakın takipçisi olacağımızı burada Siirt kamuoyuna duyurmak istiyoruz...

Saygılarımızla
Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu adına
 Faruk MIZRAK

Bu haber toplam 3562 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!