1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güres’te yıkım başlıyor
Güres’te yıkım başlıyor

Güres’te yıkım başlıyor

Güres Caddesi eski sebze hali olarak bilinen ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan 28 adet dükkân ve haneler için yıkım kararı alındı.

A+A-

Üç yılı aşkın süredir, yıkılması planlanan ve yerine bir iş merkezi kurulması amaçlanan eski sebze hali için Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından ilk adım atılıyor.

 

Bölge Müdürü Evsen: “Esnaf Mağdur Edilmeyecek”

 

Kısa süre önce Şakir ERARI’dan boşalan Bitlis Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne atanan Metin Evsen, Eski sebze hali alanı üzerinde ikamet eden esnaflar ile bir araya geldi.  Geçtiğimiz hafta içinde dükkân sahipleri ile bir araya gelen bölge müdürü EVSEN; Dükkân sahiplerine mağdur edilmeyecekleri konusunda güvence verdi. Evsen, Eski sebze hali alanı üzerine İş merkezi kurulacağı ancak bunun gerçekleşmemesi halinde kendi imkânları ile küçük ama kullanışlı bir iş merkezi yapmayı düşündüklerini söyledi.

 

Yıkım Kararı Tebliğ Edildi Ama Esnaf Tedirgin

 

Halen faal halde bulunan 28 iş yerinin boşaltılması için Bitlis Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Siirt Valiliği arasındaki yazışmalar tamamlandı. Son olarak Vali Yardımcısı Hamdi Üncü imzasıyla İş yeri sahiplerine tebligat gönderildi. Tebligatta Şeyh Hasan Mescidinin yer almaması orada bulunan esnafı tedirgin etti. 15 gün içersinde boşaltılması istenen dükkânlar için ise geri sayım başladı. 

 

Esnaflar: İsteğimiz İş Merkezinin Bir An Önce Yapılması

 

Dükkân sahipleri, isteklerinin yapılacak olan iş merkezinin bir an önce yapılması olduğunu kaydettiler. İnşaatın uzun sürmesi durumda çok sayıda insanın işsiz ve zor durumda kalacağını belirten dükkân sakinleri, “devlet büyüklerimizin bu konuda çok daha hassas ve hızlı hareket etmesi gerek” dediler.

Bu haber toplam 3323 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!