1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Güres’te miniklerden Bilim ve Sanat Şenliği
Güres’te miniklerden Bilim ve Sanat Şenliği

Güres’te miniklerden Bilim ve Sanat Şenliği

İlimizin tek özel okulu olan Celal Değer Koleji’nin hazırlamış olduğu “BİLİM VE SANAT ŞENLİĞİ” coşkulu bir törenle açıldı.

A+A-

CELAL DEĞER KOLEJİ

VE

MEHMET ALİ İLBAYLI ANAOKULU

2. BAHAR ŞENLİĞİ

(14 – 15 MAYIS 2011)

 

Geçen yıl 1.’si düzenlenen etkinliğin bu yıl 2.’si düzenleniyor. Celal Değer Koleji öğrencilerinin yıl boyunca hazırlamış oldukları bilimsel ve sanatsal eserler Güres caddesi NT kırtasiye önünde sergileniyor. Mehmet Ali İlbaylı Anaokulu öğrencilerinin yaptıkları gösterileriyle açılışa renk kattılar. Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türkçe, İngilizce, Teknoloji ve Tasarım, Bilgisayar derslerinden 70 bilimsel projenin yer aldığı sergide yaklaşık 200 öğrenci görev aldı. Sergilenen bilimsel projeler arasında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu “bu benim eserim” proje yarışmasında matematik dalında bölge 1.’si, Türkiye 2.’si olan “standart sapmada gizlenmiş örüntüler” isimli proje ve bu yıl 19.’su düzenlenen uluslar arası çevre proje olimpiyatında (INEPO) jüri özel ödülü kazanan “rüzgar gülü ve güneş panellerinin kompoze edildiği” proje de yer alıyor.

Celal değer koleji öğrencilerinin bir yıl boyunca hazırlamış oldukları sanat eserlerinin bazıları da  etkinlik çerçevesinde sergileniyor. Teknoloji ve tasarım öğretmeni Fatoş Bilgiç hanım’ın rehberliğinde hazırlanan eserlerden seçilen 60 resim ve tablo da izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan okul müdürü Şeref AYDUR yapılan çalışmalarla ilgili şunları söyledi: “Fedakar öğretmenlerimizin rehberliğinde, öğrencilerimizin yaptığı bu çalışmaları çok anlamlı ve çok değerli buluyorum. Eğitim; öğrencileri geleceğe hazırlamak, onları süslemek – güzelleştirmek, yarınlarımızı bu günden şekillendirmektir. Bu anlamda eğitim geleceğe en değerli yatırımdır. Bu çalışmalarla dersler, soyut ve hayali olmaktan çıkıp, uygulamalarla somutlaştırılmakta, kalıcı ve etkili öğrenme sağlanmaktadır. “Bilim ve sanat şenliğimizin” meydana getirilmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerime, hizmetli personelime, anaokulumuzun öğretmen ve minik öğrencilerine ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”

14 - 15 mayıs Cumartesi / Pazar günleri açık kalacak olan “bilim ve sanat şenliği” saat 12 – 19 arası gezilebilir.

Bu haber toplam 2352 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!