1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Güres’te küçük ama çok iş gören bir mescid
Güres’te küçük ama çok iş gören bir mescid

Güres’te küçük ama çok iş gören bir mescid

Rahmetli Hacı Hamza Aras’ın vefatının ardından çocukları tarafından “devam eden sadaka” niyetiyle yapılmış olan mescid küçük ama çok iş görüyor.

A+A-

Güres caddesindesiniz ve namaz vakti geldi. Namazlarını aksatmayan birisiniz fakat en yakın olan cami en az 500 metre mesafede… Ya da esnaf veya bir iş yerinde çalışan işçisiniz. Fakat dükkânınızın konseptinden dolayı seccadeyi serip te namaz kılacak imkânınız yok. Her vakit camiye gidecek olsanız en yakın cami en az 500 metre mesafede bulunuyor. İşte bir binanın altında bulunan Hacı Hamza Aras adına yaptırılan mescid size yetişiyor. Sancaklar İlköğretim Okulu’nun tam karşısında bulunan mescid yaklaşık 100 metre karelik bir alana sahip.

Abdesthanesi ve tuvaletinin de bulunduğu mescid, mütevaziliği ve temizliğiyle dikkat çekiyor. Günün herhangi bir saatinde namaz için gittiğinizde alt katta bulunan mescid sizi tempolu günlük yaşamdan bir an için kurtarıp sizi kendinizle başbaşa bırakıyor.

Mescidi yaptırana bir teşekkür niyetiyle “Allah razı olsun” diyor, rahmetli Hacı Hamza Aras’a ise rahmet diliyor, orada kılınan her namazdan ve okunan her Kur’anın sevabından kendisine de vasıl olmasını diliyoruz.

Bu haber toplam 2781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum