1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Güreş’te Dünya 3.müze Vali Çolak’tan ödül
Güreş’te Dünya 3.müze Vali Çolak’tan ödül

Güreş’te Dünya 3.müze Vali Çolak’tan ödül

Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonasında Dünya üçüncüsü olan Milli Sporcumuz Evin Demirhan, Vali Musa Çolak tarafından ödüllendirildi.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonasında 40 kilo kategorisinde yaptığı başarılı müsabakalar sonunda, bir başarıya daha imza atarak dünya üçüncüsü olan Milli Sporcumuz  Evin Demirhan’ ı makamında kabul ederek tebrik etti. Kabulde Genlik ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç,  ve Güreş antrenör Adem Kesici’de hazır bulundu.

evin demirhan - siirtli güreşçi

Geçen hafta Macaristan’ da düzenlenen Yıldızlar dünya şampiyonasında  Moğol rakibini  yenerek dünya üçüncüsü Evin Demirhan’ın yıldızlar dalında ilk defa ülkemize madalya kazandırması, Siirt için büyük övünç kaynağı olduğunu belirten Vali Musa Çolak, " Siirtin gururu ve Ülkemize uluslararası müsabakalarında ilk altın madalyayı kazandıran bayan güreşçimiz Evin Demirhan, başarılarına bir halka daha eklemiştir.Son zamanlarda amatör sporcularımızın yurtiçi ve yurtdışı turnuvalarda almış oldukları dereceler bizleri gururlandırmaktadır. Şimdi de Kızımız Evin Demirhan, geçen hafta Macaristan’ da yapılan dünya Yıldızlar Şampiyonasında bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. Kendisini tekrar kutluyorum. Bu başarısıyla bizleri gururlandırdığı gibi kendisi Siirt için büyük bir övünç kaynağı olmuştur. Evin kızımız aslında bize bir kez daha şunu göstermiştir. Çok çalışarak ve azmederek büyük başarılar elde edilebileceğini yeniden bize hatırlatmıştır. Gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişiminde ve onların kötü alışkanlıklardan korunmasında sporun çok önemli bir yeri olduğunu biliyoruz. Ayrıca spor toplumsal kaynaşmaya, birliğe ve kardeşliğe önemli bir araçtır. Aziz Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ özdeyişinde belirttiği gibi spor beden eğitiminden öte bir disiplindir. Gençler spor sayesinde ekip ruhu kazanmakta, daha güzel sosyal ilişkiler kurmakta hatta derslerinde daha başarılı olmaktadır. Dolayısıyla sporcularımızın almış oldukları dereceler ülke sporumuzun gelişmesine büyük katkı yaptığı gibi, Siirt’in tanıtımına da büyük katkı sağlıyorlar. Valilik olarak sporcularımızın eğitimlerini en iyi şekilde tamamlayabilmeleri için kendilerine destek sağlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle; Evin Kızımızı bir kez daha tebrik ediyorum, Kendisini hazırlayan ve destek olan Güreş antrenörü Adem Kesici ‘ ye ve Gençlik Spor İl müdürümüz Hüsam Olgaç’ a teşekkür ediyor, başarılarının devamını dilerim.” Şeklide konuştu.

evin demirhan

Şampiyon güreşçi Evin Demirhan’da kendisine büyük destek sağlayan Vali Musa Çolak’a teşekkür ederek, hedefinin dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak olduğunu söyledi.

Öte yandan Milli ve başarılı sporcuların eğitimlerini destek olmak amacıyla, Vali Musa Çolak tarafından kendilerine her türlü eğitim desteğinin verileceğini söyledi.

 

Bu haber toplam 2929 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!