1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gürese Tramway projesine sanat düşmanlığı dediler
Gürese Tramway projesine sanat düşmanlığı dediler

Gürese Tramway projesine sanat düşmanlığı dediler

Siirt Belediyesine Kayyum olarak görevlendirilen Vali Ali Fuat Atik, Güres caddesine tramway yapılması için kolları sıvadı.

A+A-

Uzun yıllardır Siirt Güres caddesine tramway yapılması meselesi gündemdeydi. Ancak bir türlü hayata geçirilmedi. Vali Ali Fuat Atik, Siirt Belediyesine kayyum olarak atandığında kolları sıvadı ve ilk kazmayı vurdu. Güres caddesindeki Valiliğe ve Belediyeye ait yapıların yıkımına başladılar. Ancak konu bazı kesimler tarafından çarpıtılmaya çalışıldı. Yıkımı yapılan yapılardan bir tanesi de bugüne kadar hiçbir Siirtlinin kullanmadığı ve sadece adı kütüphane olan bir yapıyı bahane eden gruplar Kayyum belediyesinin kütüphane düşmanı olduğunu ileri sürerek propaganda faaliyetlerine başladılar.

KURTALAN’DA DA SANAT DÜŞMANI DEMİŞLERDİ

Önceki dönemlerde Kurtalan’da BDP döneminde Kurtalan parkına konulan Zerdüşt figürleri, yerel seçimleri kazanan AK Parti’li Nevzat Karaatay tarafından söktürülmüş ve BDP’liler bu durumu “sanat düşmanı” şeklinde propagandaya dönüştürmüşlerdi.

KOBANİ OLAYLARINDA OKULLARI, KÜTÜPHANELERİ YAKTILAR

Aynı kesimler sözde Kobani olaylarında da Güneydoğu’da yüzlerce okul ve halk kütüphanelerini ateşe vererek kundaklamışlardı.

Siirt Belediyesi eleştiri ve propagandalarla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Provokasyon yaratmak isteyenlere tek cevabımız, biriz, beraberiz, kardeşiz hep birlikte Türkiye’yiz.”

Bu haber toplam 29856 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
3 Yorum