1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Güreş kulübümüz birçok güreşçisini göndermek zorunda kaldı
Güreş kulübümüz birçok güreşçisini göndermek zorunda kaldı

Güreş kulübümüz birçok güreşçisini göndermek zorunda kaldı

Hilal Spor Kulübü maddi imkânsızlık ve sorunlardan dolayı daha önce Türkiye büyük erkekler Greco-Romen 1. liginde mücadele ederken transfer ettiği sporcularıyla yollarını ayırmak zorunda kaldı. Geçtiğimiz sezonlarda olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarınd

A+A-

Konu hakkında açıklama yapan Hilal Spor Kulübü Milli Antrenörü M.Şakir Kayaalp; “Daha önce 1.lig müsabakalarına takviye amaçlı aldığımız transferlerimizi ne yazık ki maddi imkânsızlıklardan dolayı başka kulüplere göndermek zorunda kaldık.” dedi.

 

YURT GENELİNDE KAZANMIŞ OLDUĞUMUZ DEĞERLERİMİZİ

YİTİRİYORUZ

 

Kadroda tamamen yerli sporcularla lig mücadelesine devam edip edememekte kararsız kaldıklarını açıklayan Kayaalp, Yıldız Milli Takımlar antrenörü olduğunu ama kendi ili olan Siirt’te sporcuların spor yapabilecekleri bir tesisin olmadığını ve bundan dolayı çok üzgün olduklarını belirtti. Çoğunluğunun Milli Sporculardan oluşan kadronun antrenman ve maç eksiklerinin üst düzeye ulaştığı belirtiliyor.

 

Kayaalp; “Sporun her dalında olduğu gibi antrenmansızlığın affedilmediği branşımızda antrenman ve maç eksikleri olan sporcularımızla lig mücadelesinden tam anlamıyla bir verim alınabileceği düşünülemez. Bu anlamda lig mücadelesine katılıp hem Siirt’imize yakışmayan maçlar çıkarmak hem de var olan prestiji kaybetmenin anlamı yoktur” dedi.

 

1-3 Ocak tarihlerinde yapılan Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasına aynı sorunlar ve bir nebzede antrenman eksiklerinden dolayı katılamadıklarını söyleyen Kayaalp, bu şampiyonanın ilk kez Siirt’imizin takımı olmadan yapıldığını ve bu yüzden bunun da burukluğunu içlerinde taşıdıklarını vurguladı.

 

Şakir Kayaalp Siirt’te güreşçilik üzerinde de şunları dile getirdi; “Var olan mücadelemiz Siirt gençliğinin sağlıklı bir ortamda spor yapabilmeleri ve aynı zamanda okuyan çocuklarımızın pozitif enerjilerini tüketebilmeleri için devam edecektir. Çocuklarımızın ilerleyen yaşlarında hem gelecekleri adına adım atabilmelerinde yardımcı olmak, hem de sporda profesyonellik kazandırarak bu spordan iş sahibi ve parlak bir gelecek adına sporcularımıza basamak olmayı amaçlamaktayız.”

 

BAŞKA TAKIMLARA GİDEN SPORCULARIMIZ

 

 hüseyin akburu

HÜSEYİN AKBURU

Çok sayıda Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra 1994 yıldızlar Dünya şampiyonu -1995 gençler Avrupa 3.lüğü -  1998 gençler Avrupa 3.lüğü –Ordular arası Dünya Olimpiyat 3.lüğü

TRANSFER OLDUĞU KULÜP: Aydın Belediye Spor Kulübü

 salih yılmaz

SALİH YILMAZ:

1986 Avrupa Şampiyonu-1988 Avrupa şampiyonu-Gençler Milli Takım Antrenörlüğünü sürdürüyor.

TRANSFER OLDUĞU KULÜP: Aydın Belediye Spor Kulübü

 adem taşçı

ÂDEM TAŞÇI:

1999 Yıldızlar Dünya şampiyonu-1997 Dünya 2.si

TRANFER OLDUĞU KULÜP: Kayseri Pansu Spor Kulübü

 

 adem aslan

ÂDEM A SLAN:

Türkiye Şampiyonluklarının yanı sıra Karadeniz Oyunları Şampiyonu

TRANSFER OLDUĞU KULÜP: Aksaray Üniversitesi Spor Kulübü

 

 şenol basak

ŞENOL BAŞAK

Türkiye derecelerinin yanı sıra Milli Sporcu

TRANSFER OLDUĞU KULÜP: İstanbul Başak Spor Kulübü

 özkan ışık

ÖZKAN IŞIK

Türkiye derecelerinin yanı sıra Milli Sporcu

TRANSFER OLDUĞU KULÜP: İzmir Büyük Şehir Belediyesi

 

 

Bu haber toplam 4430 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!