1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güngören’den Pervari’ye dostluk eli
Güngören’den Pervari’ye dostluk eli

Güngören’den Pervari’ye dostluk eli

Güngören Belediyesi Kadın Meclisi’nden Pervari’ye dostluk eli

A+A-

Güngören Belediyesi Kadın Meclis Başkanı Güler Sırma tarafından organize edilerek, Pervari Gençliği Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği (Peg-Der) aracılığıyla önceden tespiti yapılan yardıma muhtaç 50 aileye kırtasiye, giyim ve gıda yardımı yapıldı.

 

Getirilen yardımlar Pervari merkez Aydın ve Şakiran mahallelerinde ikamet eden yoksul ailelere dağıtıldı.

 

Pervari Gençliği Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği başkanı Burhan ŞEN; 2009yılında Güngören Belediyesi tarafından, ilçemiz merkez Mustafa Kemal İlköğretim Okuluna tam donanımlı bir kütüphane kazandıran Belediye Başkanı sayın Ş. Yücel Kahraman beye katkılarından dolayı teşekkür ederim. Bugünde burada Güngören Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Güler Sırma’ nın girişim ve gayretleri ile 50 yoksul aileye yardım yapmaktayız, Bu tür faaliyetler toplumsal kaynaşmayı, yardımlaşmayı ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirecektir. Dernek olarak da amacımız, yoksul ve kimsesiz ailelere ulaşarak, kendilerine yardımcı olmaktır.” Dedi.

 

Güngören Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Güler Sırma’ da yaptığı açıklamada; “Güngören İlçemiz ile Pervari İlçemiz arasında önceden tesis edilen kardeşlik ve yardımlaşma köprüsünün devamı niteliğinde bu yardımları yapmaya karar verdik, Güngören esnafından, sanayici ve işadamlarından topladığımız yardımları, Pervari deki yoksul ailelere ulaştırmaktan da son derece mutluluk duyuyoruz. Burada amacımız toplumsal birlik ve beraberliği sağlamak, yardımlaşma ve dayanışma kültürünü oluşturarak, yoksul ve kimsesiz ailelere bir nebze olsun yardımcı olmaktır. Zengin bir tabiat dokusuna sahip Pervari İlçemiz ile Güngören İlçemiz arasında inşa edilen bu dostluk ve yardımlaşma kültürünün devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Bu haber toplam 2754 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!