1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güney Doğu Anadolu'dan Gülen Yüzler
Güney Doğu Anadolu'dan Gülen Yüzler

Güney Doğu Anadolu'dan Gülen Yüzler

Yıldız Çelik'in "Güney Doğu Anadolu'dan Gülen Yüzler..." başlıklı fotoğraf sergisi 9 - 31 Aralık tarihlerinde İstanbul Taksim’deki Fransız Kültür Merkezi'nde sergilendi.

A+A-

Güney Doğu Anadolu’da yer alan dokuz ilimiz : Siirt, Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa…

 

Yıldız Çelik Fotoğraf Sergisi

“Güney Doğu Anadolu'dan Gülen Yüzler…”

 

Birbirinden güzel değişik fotoğraf karelerini sergileyen Yıldız Çelik, sergiyle ilgili şu ifadelere yer verdi : “Çoğu zaman bu bölgeden gelen terör, intihar veya cinayet haberleri biz Batı’dakilerin, Doğu’ya bakış açısını yıllarca kötü yönde değiştirdi. Güneydoğu Anadolu’ya gitmek için her zaman tedirgin olduk. Ya da hiç gitmeme kararı aldık. Buradaki birçok ailenin hayatı maddi ve manevi olarak zorlaşmakta ve bu ailelerin çocukları da derinden etkilenmekte. Oysa, onlar bizim de çocuklarımız ve onlar da bütün dünyadaki çocuklar gibiler, hepsi coşkulu ve sevgi dolular. Bu sergide, günlük yaşamları, sevdikleri, sevmedikleri ve umutları ile tanıyacağımız çocuklarımızla hepimizin yürekleri ısınacak, onlarla gönül bağını hissedeceğiz.”

 

yıldız çelik fotoğraf sergisi

 

Güneydoğunun çocukları

 

 

 

Bu haber toplam 2451 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!