1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gündüz Tanık, DİKA ödeneğinin kesilmesine tepki gösterdi.
Gündüz Tanık, DİKA ödeneğinin kesilmesine tepki gösterdi.

Gündüz Tanık, DİKA ödeneğinin kesilmesine tepki gösterdi.

Kısa adı DİKA olan ve Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak illerini kapsayan Dicle Kalkınma Ajansı ödeneklerinden kesinti yapılmasına Siirt’te bazı sivil toplum kuruluşlarının tepkisine neden oldu.

A+A-

Her ay ajansa bağlı illerden birisinde toplanan Kalkınma Ajansı’nın toplantılarına dört ilin Valisi, Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Başkanı ve Ticaret Odası Başkanı katılmaktadır. Geçen ay Batman’da gerçekleştirilen toplantıya katılan Siirt Ziraat Odası Başkanı Gündüz Tanık, uygulanan kesintiye tepki gösterenler arasında bulunuyor.  DİKATanık, yaptığı açıklamada : “Bu ajans bölgemiz sorunlarının giderilmesinde önemli görevler üstleneceği yönünde bizleri umutlandırmıştı. Ancak 2009 yılı ödeneğinin yarısının kesintiye uğraması umutlarımızı bitiriyor. Kesintiye uğrayan 2009 yılı ödeneğinin 2010 yılı bütçesine aktarılmaması üzücüdür. Bir yönden bölgemizin kalkınmasından, kardeşlik, demokratik açılım projesinden bahsedeceğiz bir yandan da bölgemize yapılması gereken ödenekleri kısacağız.”

 

“MİLLETVEKİLLERİNİ, PARTİ İL BAŞKANLARINI

AJANSA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ”

 

Tanık açıklamalarına şu ifadelerle devam etti : “Kalkınma Ajansının kapsadığı Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak illerinin milletvekillerini,  yetkililerini ve parti il başkanlarını bu ajansa sahip çıkmaya davet ediyorum.”

Bu haber toplam 2707 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!