1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Gündem; İnsan Olmak
Gündem; İnsan Olmak

Gündem; İnsan Olmak

Zordur ilkler, nerden başlasam dersin günlerce… Bir ilham gelir ve başlarsın yazmaya.

A+A-

GÜNDEM; İNSAN OLMAK

İlk yazı…İlk okumak…İlk yorum….

Zordur ilkler, nerden başlasam dersin günlerce… Bir ilham gelir ve başlarsın yazmaya.

Yaşadığımız coğrafya hergün başka bir habere gebe, gündem sürekli değişiyor. Son 20 günde neler olmadı ki… Çatışmalardan dolayı onlarca gencecik şehit haberleri, yeni anayasa görüşmeleri, Van depremleri, bedelli  askerlik, Suriye’deki gelişmeler, Yunanistan, İtalya, İran…

Her konu için bile onlarca yazı yazılabilir.

Ben Van Depremini yazayım

Bu depremle, insan sandığımız o kadar çok insan kılıklı yaratıklar varmış ki etrafımızda. Olan depremi bölgemizde yaşayan halkımız için bir ceza olarak yorumladılar. Utanmadan arlanmadan. Ki Gölcük depremini ve Düzce depremini de o zamanlar bazı çevreler başka mesajlarla ilişkilendirdiler. Neden, her olan bir felaketi bir yerlere mal etmeye çalışıyoruz.

Biz yataklarımızda sımsıcak yatarken, Vanlılar donuyor ve biz onlar için ne yapabiliriz, onu düşünmeliyiz. Haiti’de Japonya’da İstanbul’da ve dünyanın neresinde olursa olsun, olan felaketlere Din-Dil-Irk-Mezhep farkı gözetmeksizin yardıma koştuk. Yine de koşacağız ki İNSAN olduğumuzu dünya âlem görsün.

Tv’lerde sözüm ona yardım adı altında programlar yapılıyor, Firma yetkilileri çıkıyor dakikalarca reklam kokan yardım sloganları atıyorlar ve sözüm ona şu kadar nakdi yardım diyorlarlar. Sonra… sonra o verilen sözler hep havada kalıyor ve maalesef firmalar reklamlarını yapıyorlar. O söz veren ve sözünü yerine getirmeyen firmalar neden AFİŞE edilmiyor. Kardeşlik nutukları adı altında, bu zor durumdaki kardeşlerimizi daha da üzecek hareketlerden kaçınılmalı. Onları beklenti içine sokmak kime ne kazandırıyor. Yazık oluyor İNSANLIK değerlerimize.

En çok ihtiyaç duyduğumuz Barış ve kardeşlik ortamının zedelenmesine izin vermeyelim… Depremde ölenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar geride kalanlara da Allah’tan sabır diliyorum.

maruf taşkıran

Maruf Taşkıran

maruftaskiran@gmail.com

Bu haber toplam 2297 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!