1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gümüşhane’li misafirlere Anfi Tepesi’nde konser
Gümüşhane’li misafirlere Anfi Tepesi’nde konser

Gümüşhane’li misafirlere Anfi Tepesi’nde konser

Milli Eğitim Bakanlığının Koordinasyonunda, Türkcell sponsorluğu katkılarıyla “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında Gümüşhane İlinden 15 öğretmen, 122 öğrenci 21-27 Haziran 2010 tarihleri arasında ilimize gelerek, İlimizin tarihi ve kültürel yerlerini gezdil

A+A-

Kızlar Tepesi Anfi Tiyatro’da Konser Verildi

 

Kızlar tepesi Anfi Tiyatroda Siskav sanatçıları tarafından verilen konsere ilgi oldukça fazlaydı, Gümüşhane İlinden gelen Öğrenci ve öğretmenler ile İlimizde ki öğrenciler eğlenceli dakikalar yaşayarak, Pist alanında halay çekip, Horun teptiler.

 

Siskav sanatçıları Lütfi Turşak,Cengiz TAN, Rauf EVİN tarafından akşam saat:21:00’de müzik konseri verildi. Sonsere Siirt Valisi Musa ÇOLAK, İl Milli Eğitim Müdürü T. Fikret Eteker, Şube Müdürü Cengizhan Başaran, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

81 İLDEN 20 BİN ÖĞRENCİ

 

Açılış Konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü T. Fikret ETEKER; “Gönül Köprüsü projesi kapsamında, bu yıl 19 Haziran- 2 Ağustos tarihleri arasında Türkiye'nin 81 ilinden seçilen 20 bin öğrenci, yaşadıkları yerin dışındaki farklı illeri 5'er günlük sürelerle ziyaret edecek, "Gönül Köprüsü projesi” ile Türkiye'nin dört bir yanından çocukların farklı şehirleri ziyaret ederek, bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetmeleri, bir yandan da ömür boyu sürecek dostluklar kurmaları hedeflenmiştir” dedi.

 

DOĞU-BATI, KUZEY-GÜNEY KAYNAŞMASIYLA ÖN YARGILARI YIKIYORUZ

 

Konser sonunda bir açıklama yapan Vali Musa ÇOLAK; “Bu Projenin asıl amacı, öğrencilerimizin, ülkemizin diğer öğrencileriyle kaynaşmasını, bilgi ve kültürlerini artırmaları, ülkemizi daha iyi tanımlamalarını sağlamak, Doğu-Batı, Kuzey-Güney kaynaşmasını artırarak, zihinlerde var olan ön yargıları yıkmak, ayrıca hem aileleri, hem de öğrencileri bir araya getirmek, sıcak ve samimi ortamların yaşanmasına vesile olmaktır. Ulu Önder ATATÜRK’ ün işaret ettiği, Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak,gelecekte ülkemizi uluslararası alanda başarıyla temsil edecek bireylerin yetişmesi ancak zengin bir kültürel birikimle olabilir. Bu duygularla, Bu Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen,herkesi tebrik ediyor, iyi akşamlar diliyorum”. diye konuştu.

Bu haber toplam 2762 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!