1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gültan Kışanak, Kurtalan’da Seçim Bürosu açtı
Gültan Kışanak, Kurtalan’da Seçim Bürosu açtı

Gültan Kışanak, Kurtalan’da Seçim Bürosu açtı

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Kurtalan’da ilçe seçim bürosunun açılışına katıldı.

A+A-

BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, BDP PM üyesi Yıldız Aktaş, BDP Siirt İl Başkanı Faruk Sağlam, BDP Kurtalan İlçe Başkanı Hasan Polat ve Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz’ın hazır bulunduğu açılışta partili vatandaşların teveccühü oldukça yoğundu.

 

Açılışta ilk konuşmayı yapan BDP PM Üyesi Yıldız Aktaş, Kürtlerin 30 yıldır özgürlük mücadelesi verdiğini ve binlerce Kürt gencinin alanlarda demokratik direniş sergilediklerini dile getirdi.

 

BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, halkın kendilerine teslim ettiği onurlu özgürlük bayrağını mecliste layıkıyla temsil ettiklerini ve temsil etmeye devam edeceklerini kaydetti. Mecliste 22 kişi olmalarına rağmen meclisin temel muhalefetini yaptıklarını dile getiren Özçelik, “Başbakan diyor ki Kürtlerin temsilcisi benim. Çünkü 75 milletvekilim Kürttür. Onlar Kürtleri temsil etmiyor diyor. Biz diyoruz ki birgün gelecek sen onları yuvalarından kovacaksın. Ki nitekim bu seçimlerde elle tutulacak tek bir Kürdü listene koymadın, hepsini vicdansızlardan seçtin” dedi.

 

Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz, “Kürtlerin birliği her şeyden önemlidir. Birlik olalım ki bu seçimlerde sandıklarımızı yüzde seksenlere çıkaralım ve demokratik özerkliği inşa edelim” diye konuştu.


“AKP halka gelin AKP’nin Kürdü olun diyor”

 

Bağımsız Siirt Adayı Gültan Kışanak, “şimdi demokratik özgür kürdistanı inşa etme zamanıdır. Bizler sizinle birlikte bu özgürlük mücadelesini zaferle taçlandırma sözünü veriyoruz. AKP halkımıza diyor ki gelin AKP’nin Kürdü olun. Bizim cevabımız demokratik direnişdir, isyandır, özgürlük mücadelesidir.”


“İmamların da senin gibi sahtekârdırlar”

 

Kışanak sözlerine, “Başbakandan öğreneceğimiz bir şey yoktur. Dinde ayrılık yoktur diyor ama dine ayrılık sokuyor. Sen kimsin ki senden dinimizi öğrenelim. Bizim zalimlerden öğreneceğimiz bir şey yoktur. İmamların da senin gibi  sahtekardırlar” ifadeleriyle devam etti.

Bu haber toplam 4447 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!