1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. “Güllerimiz Solmasın” Proje tanıtım toplantısı yapıldı
“Güllerimiz Solmasın” Proje tanıtım toplantısı yapıldı

“Güllerimiz Solmasın” Proje tanıtım toplantısı yapıldı

Şefkat Derneği okumak için Siirt’e gelen kız öğrencilere yönelik “Güllerimiz Solmasın” adlı projesinin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

A+A-

Şefkat Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Hizmet Derneği’nce yürütülmekte olan SODES Güllerimiz Solmasın Projesi kapsamında 02/06/2011 Perşembe günü saat 19:30’da B.Evler Mah. Şeyh Muhiddin Caddesinde bulunan proje binasında yemekli bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya çok sayıda davetli katıldı. Yemekten sonra proje hakkında bilgilendirme yapan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı M.Enver AYTAÇ, “Projenin 2010 yılına ait olduğu, dışarıdan ilimizi tercih ederek Siirt Üniversitesinde okuyan kız öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak, öğrencilerin daha verimli bir şekilde okumalarına imkan sağlamak, kendilerine her türlü desteğin sağlanarak güven ortamını sağlamak, öğrencilerimizin gittikleri her yerde ilimizi ve ilimiz insanını her platformda olumlu yönleriyle tanıtmalarını sağlamak amacıyla bu projenin hazırlandığını, projenin Siirt Valiliğinin uygun görüşü ve DPT’nin onayı ile Aralık 2010 tarihinde yürürlüğe girdiğini, halen proje kapsamında 43 üniversiteli genç kızımızın barındırıldığını, ayrıca bu kapsamda olmak üzere iaşelerinin sağlandığını, barınma amacıyla kız öğrencilere tahsis edilen yerin demirbaşlarının alındığı ve herhangi bir eksikliklerinin bulunmadığı, ayrıca her daireye bir bilgisayar alındığını, öğrencilerimizin bu sayede huzurlu, sağlıklı ve güvenli koşullarda eğitim öğretimlerini sürdürdüklerini” ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti.

Bu haber toplam 2266 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!