1. YAZARLAR

  2. Servet Hocaoğulları

  3. Gül ve Davutoğlu görüşmesinin anlamı
Servet Hocaoğulları

Servet Hocaoğulları

Yazarın Tüm Yazıları >

Gül ve Davutoğlu görüşmesinin anlamı

A+A-

Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu görüşmesinin anlamı

Davutoğlu aday olmaması noktasında elçilik yapar... "Zamanı değil!..." diye. Çünkü Gül aday olursa; AK Partiden istifa edip ona grup kurma niyetinde bekleyen vekiller var. Olur mu?

Erdoğan'a bu kadar karşı durmayı millet olumlamaz. Çünkü Erdoğan'a oy vermekte ısrar eden seçmen ona yönelik saldırıları kendisine sayar. Bir de vatandaş savaşa girmeyip ganimet aşamasında ortalıkta gezenleri cezalandırır.

Akşener'in açıklaması Gül'ün adaylığı kabul etmemesi ile sonuçlana bilir. Gül milli mutabakatla çağrılmadıkça Erdoğan'a karşı çıkmaz. Çıkarsa; Erdoğan seçmeninden değil; muhalif partilerden oy alır. Yani Gül'ün adaylığı sadece Erdoğan'a yarar. Çünkü Gül ittifak enerjisi toplayamayan muhalifleri iyice parçalar!...

Peki Gül ve Davutoğlu'nun "Biz hala Milli görüş çizgisindeyiz; değişen kirlenen değiliz!... Dolayısıyla yuvamız Saadete dönüyoruz!" derler mi?.... Başkasının Kayığına binmişlerse; her halükarda derler!... Kayığa binerler mi? Kaçırdıkları bir Gemi olduğunu düşünüyorlarsa bilemem. Fakat ikisine de yakıştır(a)mam.

Bu yazı toplam 3068 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!