1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gramajı düşürülen ekmeklere el konuldu
Gramajı düşürülen ekmeklere el konuldu

Gramajı düşürülen ekmeklere el konuldu

Siirt’te ekmeğe yapılan gizli zam tepkilere neden oldu. Valilik tepkileri haklı buldu.

A+A-

Valilik ve Belediye’nin görüşünü almadan Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından ekmeğin fiyatı aynı tutularak gramajın düşürülmesi tepkilere neden oldu. Tepkileri yerinde bulan Siirt Valiliği, gramajı düşürülmek suretiyle yapılan gizli zam uygulamasını durdurma kararı aldı. Valiliğin bu kararının ardından Siirt Belediyesi Zabıta Ekiplerince fırınlarda ve alışveriş merkezlerinde yapılan denetimlerde gramajı 300 gramın altında olan ekmeklere el konuldu.

 

Siirt Esnaf ve Sanatkârlar odası tarafından Belediye ve Valiliğin görüşünü almadan ekmeğin fiyatı aynı tutularak gramajın düşürülmesine yönelik artan tepkileri yerinde bularak Siirt Valiliği tarafından uygulamayı durdurma kararı ardından Siirt Belediyesi Zabıta Denetim ve Tarım İl müdürlüğü Gıda denetim ekipleri tarafından Siirt’te bulunan Fırın ve Alış-veriş merkezlerinde ekmek gramaj denetimleri yapıldı.  Denetimlerde ilk olarak sağlık ve temizlik kontrolü yapan ekipler daha sonra imal edilen ekmeklerin gramajlarını kontrol ettiler.

 

Kontroller sırasında fırın ve alış veriş merkezlerinde standartlara uymayan 160 ekmeğe el konularak iş yeri sahipleri ekmeğin yasal standartlara uyulması konusunda uyarılarak haklarında tutanak tutuldu.

 

El konulan 160 ekmeği Siirt’te bulunan bir erkek öğrenci yetiştirme yurduna verdiler.

Bu haber toplam 2847 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!