1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gözpınar’da işçi alımında sistem sıkıntısı
Gözpınar’da işçi alımında sistem sıkıntısı

Gözpınar’da işçi alımında sistem sıkıntısı

Gözpınar’da mesaj çekilen saatten önce kura çekimlerinin yapılması akıllarda soru işareti bıraktı.

A+A-

İŞKUR’un toplum yararına başlattığı ve çeşitli kurumlarda 8 ay asgari ücretle vasıfsız işçi uygulaması için Siirt İl Merkezi’nde, ilçelerde ve beldelerde müracaatlar alındı.

Bugün Kurtalan İlçesi, Gözpınar Beldesi ve Kayabağlar Beldesi’nde işçi alımları için kuralar çekildi. Kura çekimleri vatandaşların gözleri önünde şeffaf bir şekilde yapıldı. Buraya kadar her şey normal. Ancak haber kaynaklarımıza bugün ulaşan bazı vatandaşların iddiası akıllarda soru işareti bıraktı.

KURALAR NEDEN İLAN EDİLEN

SAATTEN ÖNCE ÇEKİLDİ?

Siirtliler.Net’e ulaşan bilgilere göre işçi alımlarına müracaat eden vatandaşlara İŞKUR tarafından mesaj gönderildi. Mesajda Gözpınar’da saat 14.00’te kura çekimleri yapılacağı bildirilmişti. Cep telefonlarına saat 14.00’te yapılacağı bildirilen kura çekimleri saat 10.00’da yapılınca ortalık karıştı. Bu durum vatandaşlar ile kurum yetkilileri arasında sözlü tartışmaların ve itiş kakışların yaşanmasına neden oldu.

SİSTEMDEN KAYNAKLANMIŞ

Konuyla ilgili İŞKUR İl Müdürü Ömer Aslan’a “neden mesaj gönderdiğiniz saatte kura çekimi yapmadınız. Bu durum akıllarda soru işareti bıraktı” şeklinde soru yönelten Siirtliler.Net, “sistemden kaynaklanan bir hata oldu. Durumu düzelttik” yanıtı aldı.

Kurtalan’da 135, Gözpınar’da 60, Kayabağlar’da da 60 işçi alımı yapılacak.

Bu haber toplam 2565 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!