1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gözde Kuzu ile İstanbul Halleri
Gözde Kuzu ile İstanbul Halleri

Gözde Kuzu ile İstanbul Halleri

İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi Gözde Kuzu'nun 8 aylık fotoğraf çekim çalışması İSTANBUL HALLERİ adıyla sergileniyor.

A+A-

GÖZDE KUZU İLE İSTANBUL HALLERİ

 

İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi, hemşerimiz Gözde Kuzu’nun 8 aylık yoğun bir çalışmasının ardından Siirt başta olmak üzere İstanbul’un çeşitli semtlerinden farklı insan tipolojilerinin yer aldığı  ‘İstanbul Halleri’ adlı fotoğraf sergisi İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Sergi Alanında gösterime girerek fotoğraf severlerin ilgi odağı oldu.

 

gözde kuzuAtatürk Anadolu Lisesi mezunu olan ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nde İletişim Tasarımı okuyan hemşerimiz ve beraberindeki bölüm arkadaşları Ebru Yalçın ve Mevlüt Ünver ile beraber özverili ve gayretli bir çalışma sonunda oluşan  ‘İstanbul Halleri’ adlı fotoğraf sergisinin 15 Mayıs 2011 tarihine kadar açık olacağı bildirildi.

 

Gözde Kuzu fotoğraf sergisi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kentin köşesinde kara bir fon düşünün. Fonun önünde duran birbirinden farklı insanlar... Her birinin yüzünde ayrı bir yaşanmışlık hikâyesi... Yaşadıkları yerlere göre insanların tipolojileri…

İstanbul’un çeşitli semtlerinde ve Siirt'te yaşayan insanları siyah bir fon önünde, mekânın karmaşıklığından soyutlayarak, sadece doğal halleri ile fotoğraflamak istedim. Birlikte yaşadığımız onlarca insanı düz bir fon önüne taşıyarak onlara daha yakından bakmanızı sağlamaya çalıştım. Farklılıkların bizi zenginleştirdiğini düşündüğüm için bu çalışmadaki amacım; dil, din, ırk ve milliyetleri ayrı olan birçok farklı insan portresini paylaşmak.”

 

güzide kuzu fotoğraf sergisi

Bu haber toplam 3999 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!