1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Göz Göre Göre Sahipsiz
Göz Göre Göre Sahipsiz

Göz Göre Göre Sahipsiz

Trafiğe kapandığı gün Siirt’in istiklal caddesi diye adlandırılan güres caddesi göz göre göre seyyar satıcılar, kahvehaneler ve işportacıların işgaline uğradı.

A+A-

Trafiğe kapandığı günden beri tartışma sebebi olan ve yapılan düzenleme çalışmalarında projenin esasına uyulmadığı söylenen ve görülen Güres Caddesi. Son günlerde de kendi haline terk edilen cadde haline geldi. Bunun sonucunda seyyar satıcıların tezgâh açtığı, kahvehanelerin sandalye ve masalarının işgal ettiği, ciğerci ve tavuk dönercilerinin hijyenden uzak satış alanı ve özel araçlarını park alanı haline geldi.

 

Daha önce bayanların geçemediği şimdide erkeklerin bile geçemediği bir hal alan Güres Caddesi göz göre göre diğer konularda olduğu gibi sahipsiz, başı, boş kendi kaderine terk edilmiş bir durumda. Şehrimizin aynası olan Güres Caddesi belirsiz bir şekilde işgal ediliyor.

 

Ne Belediye ekiplerinin ne de bir başka kurumun bu işgali durdurma adına hiçbir girişimde bulunmadığı görülürken şehrin aynası olan cadde şehrin tanıtımı ve gelişmesi açısından büyük bir paya sahip olan caddenin son hali endişe verici bir durumla karşı karşıya.

 

Trafiğe kapatıldığı gün Siirt’in İstiklal Caddesi olarak adlandırılan Güres Caddesi hak etmediği değerle yaşamaya çalışıyor. Esnafların yanı sıra vatandaşlarında bu durumdan oldukça sıkıntı yaşamasının nedeninin tamamen belediyenin düzenli bir şekilde cadde üzerinde çalışma yapmadığı için şikâyetçi olan vatandaşlar ilgililerden caddenin yeniden düzenlenmesi işgallerin bitirilmesi ve söz konusu problemlerin çözüm talebinde bulunuyorlar.

Bu haber toplam 2979 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!