1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gıda Ekipleri Denetimde
Gıda Ekipleri Denetimde

Gıda Ekipleri Denetimde

Tarım il Müdürlüğü ekipleri hava sıcaklarının artışıyla gıda sektöründe satışa sunulan ürünlerde olabilecek riskleri azaltmak için denetimlere çıktı.

A+A-

Hava sıcaklıkların artmasıyla gıda sektöründe satışa sunulan ürünlerde oluşabilecek risklerin önlenmesi amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü gıda kontrolör ekipleri ile Belediye Başkanlığı zabıta ekipleri tarafından toplu tüketim yerlerinin denetimleri arttıdı.

 

Halk sağlığı, gıda güvenliği ve tüketici menfaatlerinin korunması amacıyla yapılan denetimlerde özellikle et ve et ürünlerinin yoğun olarak tüketildiği lokanta, büfe ve döner satışı yapılan gıda işyerlerinde kontroller gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde; gıda güvenliği, alet ekipman hijyeni, personel temizliği ve işyeri temizliği gibi konularda rutin kontroller yapıldı.

           

Tüketicilerin kendi sağlığını koruma konusunda gerekli hassasiyetlerini göstermeleri ve vatandaşların gıda ile ilgili şikâyet ve taleplerini ALO 174 Gıda hattı veya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün 223 2279 nolu telefonuna bildirmeleri istenildi.

 

Bu haber toplam 1858 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!