1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gıda denetimleri devam ediyor
Gıda denetimleri devam ediyor

Gıda denetimleri devam ediyor

Tarım İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada Şirvan, Aydınlar ve Pervari ilçelerinde, İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan gıda kontrolörleri tarafından, gıda denetimlerinin yapıldığı bildirildi.

A+A-

5179 sayılı Gıda Kanununun verdiği yetkiye dayanılarak, 16-18 Şubat 2010 tarihleri arasında Şirvan, Pervari ve Aydınlar ilçe merkezinde faaliyet gösteren gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerleri ile okul yemekhanelerinin denetimi yapılmış, eksik ve aksaklıklar hususunda işletme sahipleri uyarılarak, mevzuata aykırı ürün (miadı dolmuş, bozulmuş vb.) satışı yapanlar hakkında yasal işlem tesis edilmiştir.

 

Bu kapsamda Şirvan’ da 12 adet, Aydınlar’ da 8 adet, Pervari’de 29 adet işletmenin denetimi yapılmıştır. Bahsi geçen denetimlerde 25 teneke son kullanma tarihi geçmiş zeytin ve 5 kg’lik plastik ambalajlı vişne suyunun imhası yapılmıştır. Gerek Siirt kent Merkezinde, gerekse ilçelerimizde denetimlerimiz yoğun bir şekilde sürmekte olup, vatandaşlarımız gıda hususundaki şikayetlerini bakanlığımızın ALO 174 no’lu Gıda Şikayet Hattı’na iletebilirler.

 

Bu haber toplam 2464 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!