1. YAZARLAR

  2. Bekir Berkay Türkay

  3. Geziden sonra Seçimden önce son sözler
Bekir Berkay Türkay

Bekir Berkay Türkay

Yazarın Tüm Yazıları >

Geziden sonra Seçimden önce son sözler

A+A-

Geziden sonra Seçimden önce son sözler

 

            Türkiye Cumhuriyetinin tek parti döneminin sona ermesinden bile daha önemli bir dönemece girmemize çok az bir zaman kaldı. 
            Bu dönemeç o kadar önemli ki sadece iç mihraklar değil dış mihraklar da canla başla bu ülkenin bu dönemeç sonrası durdurulması neredeyse imkansız yükselişine engel olmak için çalışıyorlar. 

            Bunu durdurmak için birçok kez deneme yaptılar. Devrimci maskesiyle Gezide, savcı – polis maskesiyle 17-25 Aralık’ta adliye koridorlarında, asker maskesiyle köprüde-askeri üstte karşımıza çıktılar ama hep yenildiler. Artık son bir şanslarını denemek istiyorlar. Görünürde hedef Recep Tayyip Erdoğan ama asıl hedef tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet ülküsü. Erdoğan bugün vefat etse, yerine gelen kişi “tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet” demeye devam etse hedef hemen o yeni gelen kişi olur.

 

Ne diyordu Gezici Vandallar? 

 

  • 3. Köprü yapılmasın       ( İstanbul – Avrupa Ticaret Ulaşımı felç olsun) 
  • 3. Havaalanı yapılmasın  (Direk 200.000 kişi, dolaylı olarak 500.000 kişi işsiz kalsın 150 milyon yolcu en az 30 milyar dolar getirmesin)
  • Kanal İstanbul Projesi iptal edilsin ( Ülkemizin karasuları yol geçen hanı olsun, yıllık en az 40 milyar dolarlık ticaret olmasın)
  • HESler durdurulsun (elektriği dilenelim, sular aksın biz öküz gibi bakalım, beleş sulama yapılsın)
  • Devlet malına, özel mülke zarar veren Vandallar hapisten çıksın (53 kişinin canının kıyılmasına sebep olursa Cumhurbaşkanı Adayı yapılsın)
    diyorlardı.

 

Muhaliflerin seçim propagandalarıyla Gezici Vandalların istekleri arasında hiçbir fark göremiyorsunuz değil mi? Göremezsiniz çünkü maşayı tutan eller hep aynı. 

 

Güneydoğuda neler oluyor?

 

Güneydoğuda her ne kadar devlet yıllardır kuramadığı veya kurmadığı otoriteyi kurmuşsa da; PKK denen lanet son çırpınışlarını Suruç ve Şırnak gibi yerlerdeki işledikleri cinayetlerle kurulan bu otoriteyi ve özgürlük ortamını tehdit etmeye devam ediyor. Seçmene şu mesaj verilmeye çalışılıyor: “Bakın ben – PKK hala güçlü, her an canınızı-malınızı ele geçirebilir…” Güneydoğulu seçmen hala bu iğrenç tehditlere karşı cesur olamıyorsa artık bundan sonra olabilecek kötü koşullardan dolayı hiç kimseyi ama sadece kendini rahatlıkla suçlayabilir. İşsizliğin, huzursuzluğun, istikrarsızlığın yegane baş aktörünün terör örgütü ve yandaş düşüncelilerin olduğunu bile bile hala teröre meylediliyorsa “Nasılsanız Öyle Yönetilirsiniz.” demekten başka bir söz gelmiyor insanın aklına. 

 

Selam ve Dua Milletin ve dahi Ümmetin üzerine olsun!

            

Bu yazı toplam 1715 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!