1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gelişi Güzel İşgaller Vatandaşı Bezdirdi
Gelişi Güzel İşgaller Vatandaşı Bezdirdi

Gelişi Güzel İşgaller Vatandaşı Bezdirdi

İftar saati yaklaştıkça evine bir an önce gitmek isteyen vatandaşlar aydınlar caddesinde trafiği çıkmaz hale getiriyor.

A+A-

Yıllardır trafiğin sorun olduğu Aydınlar Caddesi, bugünlerde tam bir çile halini aldı. İftar vakti evlerine gitmek isteyen vatandaşlar caddede sıkıntılı anlar yaşıyor. Sıkıntılı anlar orucun da verdiği etkiyle zaman zaman sözlü tartışmalara ve fiili kavgalara dönüşüyor.

VALİ ÇOLAK CADDEYİ DÜZENE SOKMUŞTU

2 gidiş ve 2 gelişli toplam 4 şerit olan caddede çayhanelerin yol ortasına attıkları masa ve sandalyeler, sürücülerin araçlarını gelişi güzel park etmesi ve seyyar satıcıların birer şeridi işgal etmesiyle caddede tam bir keşmekeşlik yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda Vali Musa Çolak’ın talimatlarıyla cadde tam bir düzene sokulmuştu. Ancak bu düzen sadece 1-2 ay kadar sürdü.

İftar saatinde ne trafik ekiplerinin ne de belediye zabıta ekiplerinin olmaması vatandaşlar tarafından yadırganıyor. Ramazan başladığından bu yana ne bir trafik polisinin ne de bir belediye zabıtasının görev yapmadığını belirten cadde esnafı hergün iftar vaktinde problemler yaşadıklarını, zaman zaman sözlü ve fiili tartışmaların meydana geldiğini dile getiriyorlar.

BENZER SIKINTI NE YAZIK Kİ GÜRES CADDESİNDE DE VAR!

Şehrin aynası diye nitelendirilen Güres Caddesinde de benzer görüntüler hakim. Kahvecilerin masa ve sandalyelerini yer yer caddenin ortasına kadar atmaları, seyyar satıcıların cadde üzerinde satış yapmalarına göz yumulması, şehirde “yönetim zafiyeti” olarak değerlendiriliyor.

 

Bu haber toplam 2399 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!