1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gazeteciyi Öldürmek Sergisi’nde Yılmaz Helvacıoğlu konuşuldu
Gazeteciyi Öldürmek Sergisi’nde Yılmaz Helvacıoğlu konuşuldu

Gazeteciyi Öldürmek Sergisi’nde Yılmaz Helvacıoğlu konuşuldu

Basın fotoğrafçıları tarafından hazırlanan “Gazeteciyi Öldürmek Sergisi” geniş bir katılımla gerçekleştiriliyor.

A+A-

Basın ve İfade Özgürlüğüne Sıkılan Kurşunlar: Gazeteciyi Öldürmek” adlı sergi bu akşam Galata’daki Tütün Deposunda açıldı.

Sergide 1980-2010 arasında öldürülen 11 gazetecinin katledilme süreçleri, gazete küpürleri ve öldürüldükleri yerlerin fotoları yer alıyor.

SİİRT MİLLETVEKİLİ YILMAZ HELVACIOĞLU SERGİ KULİSİNDE YER ALDI

Sergide sadece sıkılan kurşunlarla öldürülen gazetecilerin resimlerine değinen Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel gazetecilerin sadece sıkılan kurşunlarla öldürülmediğine dikkat çekerek: “Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu tarafından Siirtliler.Net sitesinin yayınlarının durdurulmasına ve tazminat davasıyla ağır para cezalarının da verilmesine yönelik açılan mahkemenin de gazetecinin yaşamına son vermek olarak algılanmalıdır” şeklinde konuşma yaptı. Güzel tarafından dikkat çekilen bu husus sergiyi düzenleyenler tarafından da kaleme alındığı bildirildi.

Kaleme alınan yazılar içerisinde şu satırlar gazetecinin taşıdığı riskleri çarpıcı şekilde göz önüne serdi: “Gündemin hızlı değiştiği Türkiye’de gazetecilerin öldürülmesi, yazdıklarının unutturulması için yapılan bir komplodur.”

Sergide çalışmaları yer alan fotoğrafçılar: Anıl Çizmecioğlu, Arif Yaman, Bahar Gökten, Ceyda Celepoğlu, Damla Yedisan, Dilara Hançer Sebah, Eray Kıray, Filiz Kumru, Hande Altay, Nuray Uysal, Öncü Gültekin, Pınar Sarıca, Uygar Gültekin ve Zeynep Topaloğlu.

Bu haber toplam 3277 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!