1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Garzan Tekstilden Teşekkür Ziyareti
Garzan Tekstilden Teşekkür Ziyareti

Garzan Tekstilden Teşekkür Ziyareti

Garzan Tekstil Yönetim Kurulu başkanı Gıyasettin Dilek, Vali Musa Çolak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Garzan tekstil yöneticileri de hazır bulundu.

A+A-

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Musa Çolak, "Garzan tekstil,  memleketlerine sahip çıkma noktasında önemli hizmetler gerçekleştiriyor, Kurdukları Tekstil fabrikası ile 200 vatandaşımız istihdam edilmiş, ayrıca herhangi bir pazar sorunu yaşamadan, üretilen tekstil ürünlerinin yurt dışına ihracata etmeleri bizleri fazlasıyla mutlu ediyor, heyecanlandırıyor. Bu bakımdan İlimizdeki gerek kamu, gerekse özel sektör tarafından yapılan yatırımlar ile birlikte Siirt bir cazibe merkezi haline dönüşüyor. Siirt ilimiz bölgesinde huzur ve güvenin, birlik ve beraberliğin hakim olduğu, vatandaşlarımızın bir ara da kardeşçe yaşadığı bir kültür ve medeniyet şehridir. Bu birlikteliği ve bütünlüğü korumak, ve ilimizi kalkındırmak amacıyla; bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Vali Musa Çolak, Siirt’ in 2011 yılında gerçekleştirdiği yatırımlar ile önemli bir başarı elde ettiğini” söyledi.

Garzan tekstil Yönetim kurulu başkanı Gıyasettin Dilek ise yaptığı açıklamada; "Kendi memleketimizde yatırım yapmayı vefanın bir gereği olarak görüyoruz. Garzan tekstilin kurulmasında, Sayın Valimizin bizlere oldukça büyük destekleri oldu. Zaman, zaman bizleri ziyaret ederek, tesisin sorunlarına çözüm üretti. Garzan tekstil ailesi olarak, Sayın valimizin desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Siirtli bir yatırımcı olarak buradan tüm Müteşebbislere seslenmek istiyorum;  Siirt ilimiz, yatırım yapmaya müsait huzur ve güvenli bir ildir. Devletimizin teşvik ve desteklerinden de yararlanarak, Siirt’te yatırım yapmaya kendilerini davet ediyorum. Garzan tekstil olarak, İlimizde ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere, 350 takım giyim malzemesini, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına hibe ediyoruz.“ dedi.

İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır“ anlayışı ile İlimizde yatırım yapmak isteyen tüm müteşebbislere her türlü desteğin sağlanacağını belirten Vali Musa Çolak, “İlimize yatırım yapan Garzan Tekstil’ in, İlimizdeki yoksul ve fakir ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, Soysal yardımlaşma vakıf aracılığı ile yapmış oldukları yardımlardan dolayı da kendilerine teşekkür ederim.“ diye konuştu.

Görüşmeden sonra Vali Musa Çolak, Garzan Tekstil Yönetim Kurulu başkanı Gıyasettin Dilek’ e ilimize yapmış oldukları katkılardan dolayı, bir plaket takdim etti.

Bu haber toplam 2158 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!