1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GapGenç Festivali Bu Yıl Siirt’te
GapGenç Festivali Bu Yıl Siirt’te

GapGenç Festivali Bu Yıl Siirt’te

GAPGenç Festivali'nin bu yıl mayıs ayında Siirt’te yapılacağını açıkladı.

A+A-

Festival düzenleme komitesi toplantısına katılan Vali Musa Çolak, daha önce Mardin, Batman ve Gaziantep illerinde yapılan festivalin bu yıl Siirt'e gerçekleştirileceğini belirterek, çok renkli, çok dilli ve çok kültürlü bir festivale ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Vali Çolak, bu tür etkinliklerin Siirt’in tanıtımına büyük katkı sağladığını vurguladı.

 
AK Parti Milletvekili Osman Ören de Türkiye'nin en büyük gençlik festivali olma özelliği taşıyan GAPGenç'in Siirt'te yapılmasından büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti. Ören, "Farklı coğrafyalarda yaşayan gençleri Siirt'te buluşturmak istiyoruz. Çok zengin bir kültüre sahip olan Siirt'in, farklı dil ve kültürlere sahip gençlere ev sahipliği yapması önemlidir." dedi.

Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş gençlerin sosyal katılımını güçlendirmek ve katılım araçlarına erişimini artırmayı amaçladıklarını söyledi.

Farklı ülkelerden ve illerden gençlerin ve gençlik alanında çalışan insanların katıldığı festival kapsamında kültür, sanat, tiyatro, sergi ve konserler gibi etkinlikler düzenleniyor. Festivalin 3'ncüsü 6–9 Mayıs 2011 tarihleri arasında Gaziantep'te gerçekleştirilmişti.

 

Bu haber toplam 1932 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!