1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GAP TEYAP Projesi Kapsamında Eğitim Düzenlendi
GAP TEYAP Projesi Kapsamında Eğitim Düzenlendi

GAP TEYAP Projesi Kapsamında Eğitim Düzenlendi

GAP TEYAP projesi kapsamında Ekindüzü ve civar köylerde koyun yetiştiriciliği ve gübreleme konularında çiftçilerin yoğun katılımıyla eğitim düzenlendi.

A+A-

 

GAP Tarımsal Eğitim Yayım Projesi kapsamında 12.03.2012 tarihinde Pervari ilçemiz Ekindüzü, Çat, Tuzcular, Yeniaydın ve Taşdibek Köyünden çiftçilerimizin katılımıyla Ekindüzü Köyü İlk Öğretim Okulu seminer salonunda çiftçilerimize Koyun Yetiştiriciliği ve Gübreleme konusunda Gap İdaresi başkanlığında görevli eğitmenler ve Pervari Gıda Tarım Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisi Seval DEMİREL, ziraat mühendisi Hamza YAŞA ve Veteriner Hekim Yavuz BAYGELDİ tarafından eğitim semineri düzenlenmiştir. 
 
Katılımın yoğun olduğu seminerde ayrıca demonstrasyon çalışması için Ekindüzü Köyüne 5 adet İvesi Koç ve 4 adet ahır modern koşullara uygun olarak rehabilite edilmesi ön görülmüştür. Önümüzdeki dönemde proje kapsamında eğitimlerin süreceği bu konuda çiftçilerimizin daha bilinçli yetiştiricilik yapması konusunda çalışmaların devam edeceği belirtilmiştir.
Bu haber toplam 1564 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!