1. HABERLER

  2. SPOR

  3. GAP spor oyuncuları Vali Çolak’ı ziyaret ettiler
GAP spor oyuncuları Vali Çolak’ı ziyaret ettiler

GAP spor oyuncuları Vali Çolak’ı ziyaret ettiler

Doğu ve Güneydoğu olmak üzere iki bölgenin olimpiyatları olarak tabir edilen GAP Spor Oyunları Yarışmacılarımız 23 İl arasından 5.ci oldular.

A+A-

İki bölgenin olimpiyatları olarak ta anılan Doğu ve Güneydoğu GAP Spor Oyunları’nın 5.si Adıyaman’da düzenlendi. 28 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen yarışmalara 23 il katıldı.


Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli spor dallarındaki yarışmacılarımız düzenlenen turnuvalarda 5.nci olurken hem antrenör hem de sporcularıyla 82 Cumhuriyet altını kazandılar. Siirt’ten toplamda 58 sporcunun katıldığı turnuvalarda 4 dalda 14 sporcumuz derece yaptı.

Judo, Taekwando, Güreş, Yüzme, Basketbol, Hentbol, Badminton, Atletizm gibi farklı branşlarda yarışan ve 23 il arasından 5.ci seçilen Siirtli sporcularımız ve antrenörleri bugün Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç ile birlikte Siirt Valisi Musa Çolak’ı ziyaret ettiler.

Genç sporculara eşofman hediye eden Vali Çolak yaptığı açıklamada; “Sporun ilkesinin sevgi olduğuna, kardeşlik getirdiğine ve iyi bir ekip çalışması oluşturduğuna inanıyorum. Siirtimizi güzel bir şekilde temsil ettiniz. Hem fizik bakımından hem de zihinsel bakımdan sporun çok önemi var.” dedi.

Bu haber toplam 2373 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!