1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. Galatasaraylı Benhur’un Gülen'i ziyaretindeki o fotoğrafı
Galatasaraylı Benhur’un Gülen'i ziyaretindeki o fotoğrafı

Galatasaraylı Benhur’un Gülen'i ziyaretindeki o fotoğrafı

Galatasaray A Takımı’nda top koşturduğu 1994 yılında futbol camiasından gelen davet üzerine 2 sefer Fethullah Gülen’i ziyarete gitmiş olan Benhur Babaoğlu, Siirtliler.Net’e değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Geçtiğimiz hafta medyada Fethullah Gülen’i ziyareti sırasında çekilmiş 94 yılına ait fotoğrafı yayımlanmasının ardından o ziyaretin nasıl gerçekleştiğini merak edip eski GS’li futbolcu hemşerimiz Benhur’a ulaştık. Kıymetli hemşerimiz Benhur, Siirtliler.Net’e o fotoğrafla ilgili şu açıklamalara yer verdi:

“Sene 1994’tü. Galatasaray’da top koşturuyordum. Aynı takımda top koşturan 7-8 arkadaşımla birlikte Fetö’nün elebaşısı Fethullah Gülen’i ziyaret etmemiz için bir arkadaşımızın ricası oldu. ‘Güzel sohbeti var gidelim dinleyelim’ dedi ve biz de kabul ettik. İstanbul Altunizade’de bir vakıfmıydı, yurtmuydu tam hatırlamıyorum ama öyle bir yere gittik. Yaklaşık 2 saat vakit geçirdik orada. Önce Fethullah Gülen’in sohbetini dinledik ardından bize ikram ettikleri yemekleri yedik.


BİR TANESİ DE DARBECİ ADİL ÖKSÜZ’MÜŞ

Futbolcu arkadaşlarımdan Arif, Soner, Cihat, Uğur, Yusuf, İsmail vardı. Bizim dışımızda da gelenler vardı. Ama hiçbirisini tanımıyoruz. Medyada çıkan o fotoğrafta bizimle beraber 15 Temmuz darbecilerinden Adil Öksüz gibi isimler de vardı. Tabi biz o zaman ne Adil Öksüz’ü ne de diğerlerini tanımıyoruz. Medyada geçen hafta çıkan fotoğrafla o karedekilerin kim olduğunu öğrendik. Medyada çıkmasaydı yine de bilmeyecektik kim olduklarını. O dönemde futbol camiasının ünlüleriydik ve o yüzden hep birlikte fotoğraf çekilmesini çok normal karşılıyorduk.

Bizim o ilk ziyaretimizin ardından 1 ya da 2 ay sonra tekrar ziyaretimiz oldu. İkinci ziyaretimizde Hakan Şükür de vardı bizimle birlikte. Aynı şeyler oldu. Sohbet ve yemek. Daha sonra bazı futbolcu arkadaşlarım ziyaretlerini sanırım sürdürdüler fakat benim ziyaretimin üçüncüsü olmadı. Çağrıldım fakat gitmedim. Sohbetler dışında toplantılara da davetler oluyordu fakat ben kişisel olarak sohbet ve toplantılara çok alışık değildim. Bir süre sonra oturduğum yerde sıkılıyordum. Gitmeyişimin tek sebebiydi bu. 


DEVAM ETSEYDİM YÜKSELİRDİM

2 kez ziyaret ettikten sonra üçüncü ziyaretim olmadı. Ama devam ettirenler oldu. Ziyaretin bana hiçbir faydası olmadı. Çünkü gitmeyi devam ettirmedim. Gidip gelseydim futbol dünyasındaki pozisyonum çok daha yüksek olurdu diye düşünüyorum. İyi ki toplantı veya sohbetlerden sıkılmışım ve gitmeyi sürdürmemişim.


FUTBOL CAMİASINDA İLK KAPIYI GALATASARAY İLE AÇTILAR

Futbol camiası Türkiye’de ençok takip edilen ve popüler olan bir camiadır. Galatasaray’lı futbolcuları o yıllarda sohbet ve toplantılarına katmaya çalışarak camiaya ilk Galatasaray’la girmeye başladılar.

benhur1.jpggs-li-futbolcular.jpg

Bu haber toplam 6589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!