1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gabar’da yemek çılgınlığı
Gabar’da yemek çılgınlığı

Gabar’da yemek çılgınlığı

Kapatılan DTP’nin Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, KCK operasyonunda gözaltına alınıp serbest bırakılmasının ardından çok tartışılacak bir açıklama yaptı. Sadak, demokratik açılım sürecini sulandırmaya mı çalışıyor?

A+A-

Sık sık çatışmaların yaşandığı Gabar dağında teröristler ile Mehmetçiği ortak bir yemekte buluşturacağını ifade eden Sadak’ın bu açıklamaları, hükümetin demokratik açılım sürecini sulandırma, başka bir ifadeyle açılımı farklı bir yöne kaydırma girişimi olarak değerlendirildi.

 

Geçtiğimiz hafta evinden gözaltına alınıp sorgusu tamamlandıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra 30 araçlık konvoy ile Siirt’e geri dönen Sadak, belediye binası önünde toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada ülkeye barışın şu anda tutuklu bulunan Kürt siyasetçiler tarafından getirileceğini savundu.

 

Siirtliler.Net’e 100’lerce E-Posta ve Yorum

 

Sadak’ın Gabar’da yemek çılgınlığıyla ilgili açıklamalarının ardından Siirtliler.Net’e ulaşan 100 lerce e-posta ve haber yorumlarında vatandaşlar Sadak’a tepki gösterdiler. Çok az sayıda kişin bu açıklamayı desteklerken, vatandaşların büyük çoğunluğunun ortak mesajı şu cümlelerden oluşmaktadır.

 

“Sadak’ı bir partinin il başkanı gibi değil, artık bir belediye reisi olarak görmek istiyoruz.”

 

Bu haber toplam 3487 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!