1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gabar ve Cudi’de barış çadırları kurulsun
Gabar ve Cudi’de barış çadırları kurulsun

Gabar ve Cudi’de barış çadırları kurulsun

Barış ve Demokrasi Partisi’nin bugün İstanbul Taksim meydanında düzenledikleri kelepçeli eyleme katılan Siirt Belediye Başkanı Selim sadak, burada yaptığı konuşmada “Gabar ve Cudi’de barış çadırları kurulsun” dedi.

A+A-

Demokrasi İçin Birlik Hareketi, 78'le Girişimi, Partizan, Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP) ve Özgürlükçü Sol Hareket'in çağrısıyla bugün saat 14.00'de Taksim tramvay durağında toplanan 100 kişilik grup "Kenetleneceğiz, Halklarımızın Kardeşliğini Kelepçeletmeyeceğiz" yazılı pankart açtı.

Daha sonra bileklerine takılan plastik kelepçeler olduğu halde birbirine zincirle bağlanan eylemciler, Galatasaray Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Bu arada slogan atarak yürüyüş yapan gruba bir vatandaş camdan Türk bayrağı sarkıtarak bir başka vatandaş ta alkışlarla eylemcileri protesto etti.

 

Yürüyüş boyunca, “Kürdistan faşizme mezar olacak”, “Biji Serok Apo”, “Katil AKP halka hesap verecek”, “Kelepçeyi kıracağız” sloganları atıldı.

 

 

Sloganlar atarak Galatasaray meydanına gelen grupta bulunan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak burada bir konuşma yaptı. Sadak burada yaptığı konuşmada : “Kürt siyasilerin ellerine vurulan kelepçe Türkiye’ye vurulmaktadır. Bugüne kadar birçok parti kapatıldı, birçok insan hapse atıldı ve birçok genç yaşamını yitirdi. Ama çözüm olmadı. Türkiye’yi seven herkesi Siirt’e davet ediyorum. Barış çadırlarını Siirt’te kursunlar. Gabar Dağı’nda, Cudi Dağı’nda barış çadırları kurulsun. Bu eylemler Anadolu’nun her yerine yayılsın” diye konuştu.

 

 

Bu haber toplam 3230 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!