1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol Köyü Projesine devam
Futbol Köyü Projesine devam

Futbol Köyü Projesine devam

2007’de Van’da başlayan ve bölgemizden görev alan tek antrenör Erhan Aydın’ın her sene katıldığı Futbol Köyü Projesi’nin bu yılki kampı sona erdi.

A+A-

Futbol köylerinde her sene görev alan TFF Kent Antrenörümüz ve aynı zamanda TFF HİF İl sorumlusu Erhan Aydın’ın, görev aldığı Erzurum Futbol Köyü’ndeki kamp başarıyla tamamlandı.

 

22 ilden 80 sporcunun katıldığı kampa bu yıl Siirt’ten 1998 doğumlu 2 sporcumuzu da götüren Erhan Aydın, bu yıl kalitenin düştüğünü ve böyle bir projeye illerden daha yetenekli sporcuların gönderilmesi için illerin önceden iyi bir çalışma yapmaları gerektiğini bildirdi. Aydın, 9 gün süren kampta sporcuların beslenmelerinden antrenmanlarına, sosyal faaliyetlerinden, eğitimlerine, oyun saatlerinden drama derslerine kadar her türlü eğitimi gördükleri ve güzel bir zaman geçirdiklerini söyledi.

 

Bu yıl görev aldığı Erzurum Futbol Köyü’nü değerlendiren Aydın, geçtiğimiz yıllardaki futbol köylerine oranla yetenekli futbolcu gençlerimizin az olduğunu ve kalitenin düşük olduğunu, illerden gönderilen sporcuların özenle seçilmediğini ve rastgele gönderildiklerini dile getirdi.

 

Siirtliler.Net aracılığıyla Siirt’teki bütün kulüplere seslenen Aydın, altyapıya önem verilmesini ve bu sene ilki kurulacak olan U16 Ligi (Gençlik Geliştirme Ligi)’ne kulüplerimizin müracaat etmesini isteyerek, “Bu lig deplasmanlı olup federasyonun destek vereceği bir lig olacaktır ve bu vesileyle illerde alt yapıdan yetişecek olan sporcular için bir basamak olacaktır.” dedi.

Bu haber toplam 3245 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!