1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol Bir Aşktır : Derya Gençkılıç
Futbol Bir Aşktır : Derya Gençkılıç

Futbol Bir Aşktır : Derya Gençkılıç

Futbol bir aşktır. Rengi, dili, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun 7’den 70’e herkesi bir anda yeşil sahanın etrafına toplar. Bu bir kadın bile olsa…

A+A-

Kadınların futbola olan ilgileri ülkemizde gitgide artarken ilimizde az da olsa görülüyor. Siirtspor’un maçlarında artık bayan taraftar görmek bizi şaşırtmıyor ya da sporun diğer dallarında madalyalar getiren bayan sporcularla övünüyoruz. Özellikle futbolda artık bayanların da etkili olduğunu görmek mümkün... En yakın örneği Alpaslan İlk Öğretim Okulu beden eğitimi öğretmeni Derya derya gençkılıç siirtGençkılıç. İdealist öğretmen bilgi ve birikimiyle okulunun öğrencilerinden oluşturduğu futbol takımıyla okullar arası yapılan futbol turnuvasında teknik direktör olarak takımının başında.

 

Soğuğa aldırmadan rakip takımı elemek için öğrencilerine saha kenarında bir futbol adamı gibi taktikler verirken öğrencilerinin 1–0 yenik olmalarına rağmen onlardan galibiyet isteyerek şevklerini kırmadan yaptıkları hataları bir bir anlatıyor.

 

Derya Öğretmen futbolun bir erkek sporu olmadığını göstere göstere rakip takımın erkek teknik direktörünün bağırışlarına aldanmadan öğrencilerinin bu maçı alabilmeleri için taktikler vermeye devam ediyor. Öğrencilerde teknik direktörlerinin bir bayan olduğuna aldırmadan verdiği taktikleri uygulamak için çabalıyorlar.

 

Dedik ya futbol bir aşktır. Derya Öğretmen için de bu bir aşk ve bu aşkın gereğini kendini kaptırırcasına yerine getiriyor. Bu arada maç kaç kaç bitti diye merak edenlere Derya Öğretmenin öğrencileri Teknik direktörlerinin verdikleri taktiklere uyarak rakip takımın erkek öğretmenine aldırmadan sahadan 3-1 ayrılmayı başardılar.

 

 

Bu haber toplam 4979 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!