1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fuhuş skandalına bir tepki de Kocaeli Siirtlilerinden geldi
Fuhuş skandalına bir tepki de Kocaeli Siirtlilerinden geldi

Fuhuş skandalına bir tepki de Kocaeli Siirtlilerinden geldi

Hiçbir Siirtli vatandaşın kabullenemediği fuhuş rezaletine tepkiler Siirtlinin olduğu her yerden yükseliyor.

A+A-

Kocaeli Siirtliler Derneği (KOSİDER), Siirtliler.Net’e gönderdiği yazılı açıklamada kim olursa olsun fuhuş rezaletini işleyenlerin en ağır bir şekilde cezalandırılmaları gerektiğini belirtirken, Hürriyet yazarlarının bu rezaleti tüm Siirtlilere maletmeye çalışmasını da kınadılar.

KOSİDER tarafından Siirtliler.Net’e gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kocaeli’nde ikamet eden Siirtliler olarak son günlerde cereyan eden olayları ve ilköğretim çağındaki bazı kız çocuklarımız cinsel istismara maruz kaldığı haberlerini üzüntüyle ve moral bozukluğuyla okuyoruz. Bu çirkin olayı nefretle kınıyor, faillerinin en ağır bir şekilde cezalandırılmalarını diliyoruz.

Yürütülen soruşturmanın ört bas edilmemesini, bu olayla bağlantılı olan kişilerin makamı mevkisi ne olursa olsun korunmamasını ve ihmali bulunan sorumluların hakkında gereken yasal işlemin derhal başlatılmasını, bu kişilerin kamuoyu vicdanında hak ettikleri ceza ile cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Bu olayda yetkili olan İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına Derneğimiz olarak çağrıda bulunuyoruz. Bu olayın detaylı bir şekilde araştırılması için Müfettiş görevlendirilmesini ve olayla ilgili tüm bilgileri kamuoyuyla paylaşılmasını bekliyoruz.

Rezaletin ve ahlaksızlığın memleketi, ili ilçesi olamaz ve bu olaylar Siirt halkına mal edilemez. Yapılan bu yanlış ve elim hareketler sahiplerini bağlar. Sorumlular açığa alınmalı ve en ağır cezayla cezalandırılmalıdır. Yayın kısıtlaması olduğundan bu işi yapanlar ile ilgili fazla bilgi alamadık.

Ayrıca; Hürriyet Gazetesi yazarları Ahmet Hakan Coşkun ve Gülden Aydın’ın Siirt halkının tamamını karalayan yazılarını kınıyoruz.

Bu fuhuş rezaletinden dolayı büyük elem duyuyor ve en kısa zamanda faillerinin bulunmasını ve cezalandırılmasını bekliyoruz.

KOCAELİ SİİRTLİLER DERNEĞİ (KOSİDER)

Yönetim Kurulu Başkanı

Adnan GÜLYEŞİL

Bu haber toplam 2739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!