1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Fransa sokakları karıştı
Fransa sokakları karıştı

Fransa sokakları karıştı

Başkent Paris başta olmak üzere Fransa’nın birçok şehrinde yüzbinlerce kişi akar yakıt zamlarını protesto gerekçesiyle sokaklara dökülünce ülkede sokaklar karıştı.

A+A-

Sarı Yelekliler ismiyle protestocular Fransa’nın başta başkent Paris olmak üzere birçok şehrinde sokaklara döküldüler. Otoyollarda trafiği kapatan göstericiler başken Paris’in en merkezi meydanlarında gösteriler yaptılar. Göstericilere biber gazı ve joplarla müdahale eden polis çok sayıda kişiyi yaraladı ve gözaltına aldı.

HAVALİMANI İŞGAL EDİLDİ

Geçtiğimiz hafta gösterilerin bitmiş ve şehirde yaralar sarılmaya başlamışken yüzbinlerce gösterici tekrar sokaklara çıkarak gösterilere devam ettiler. Çıkan çatışmalarda çok sayıda polis ve gösterici yaralandı. Öte yandan göstericiler Nantes Atlantique isimli havalimanına girerek uçak pistini işgal ettiler. Havalimanında tüm uçuşlar iptal edildi.

Şu ana kadar yapılan gösterilerde 4 kişi yaşamını yitirdi 150’ye yakın polis yaralandı 900’e yakın kişi ise gözaltına alındı. Göstericilerden yaralananların sayısı ise 1000’i geçti.

Bu haber toplam 1711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!