1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fotoğrafçılar Yağan Kar’ı Fırsata Cevirdiler
Fotoğrafçılar Yağan Kar’ı Fırsata Cevirdiler

Fotoğrafçılar Yağan Kar’ı Fırsata Cevirdiler

Yağan kar'ın tadını fotoğraf çekerek çıkardılar.

A+A-

Hafta sonu ilimizde aralıksız devam eden kar yağışı sonrası Genç Yerel Fotoğrafçılar sabahın ilk ışıklarıyla yola koyularak şehir merkezi olmak üzere ilimizin tarihi ve turistik yerlerinden biri olan Taş Başı (Rasıl Hacar) mevkiinde fotoğraf çekimine çıktılar.

 

Fotoğraf Sanatçısı Emin Sadık’ın koordinatörlüğünde 4 fotoğraf tutkunu genç soğuğa aldırmadan yaya olarak gittikleri Taş Başı’nda birbirinden güzel kareler yakaladılar.

 

Baran Eksik, Şaban Sevgin ve Enes Pekedis’inde eşlik ettiği fotoğraf gezisinde Emin Sadık Siirt’teki gençlere fotoğrafçılık aşkını sevdirmeye ve ilerde daha iyi bir fotoğrafçı olmalarını sağlamak için elinden gelen gayreti gösteriyor.

 

Gezi ile ilgili Sadık’ın yaptığı yazılı açıklamada; “Hafta sonu genelde halkımız evlerinde dinlenir ve bu hafta sonu şiddetli yağan kar nedeniyle kimse evinden çıkmadı. Ama biz fotoğrafçılar sırf kar manzaralı kareler yakalamak için sabahlayarak günün ilk ışıklarıyla yola koyulup başta Siirt şehir merkezi olmak üzere farklı kesimlerde insan portreleri, manzara, karda ulaşım ve sanatsal fotoğraflar çektik.” Dedi

 

Bu mevsimde kimsenin cesaret edip gidemediği Taş Başı (Rasıl Hacar)’ın ilk kar manzaralı fotoğraflarını çekmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Arkadaşlarla yaklaşık olarak çektiğimiz 650 fotoğrafları ilerleyen günlerde inceleyip eledikten sonra seçeceğimiz 30 fotoğrafla 6–7 Mayıs tarihleri arasında halka açık fotoğraf sergisinde fotoğraf severleri bir araya getireceğiz.” dedi.

 

 

Bu haber toplam 2556 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!