1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Fıstık bahçelerini dolaşıp toplantı yaptılar
Fıstık bahçelerini dolaşıp toplantı yaptılar

Fıstık bahçelerini dolaşıp toplantı yaptılar

Siirt fıstığı ilimiz ekonomisi için önemli bir konuma sahip. Bu önemli ürünümüzle ilgili sorunların tespiti için çalışma düzenlendi.

A+A-

İlimiz için ekonomik öneme sahip olan fıstık bahçelerinde görülen salkım ve yaprak dökülmeleri üzerine, fıstık bahçeleri dolaşılarak durum tespiti yapılmış ve sonrasında 13/06/2018 Çarşamba günü “Fıstık Yetiştiriciliği ve Karşılaşılan Sorunlar” hakkında bilgi vermek ve görüş alış verişinde bulunmak amacıyla toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün DEMİRHAN, Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Koray ÖZRENK, Ziraat Odası Başkanı Gündüz TANIK, Siirt Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Şuayip ASLAN, teknik personeller, Ziraat Fakültesi hocaları ve il merkezi ile ilçelerden Fıstık yetiştiriciliği yapan üreticiler katılım sağlamıştır.

Toplantıda bu yıl yaşanan yaprak ve salkım dökülmelerinin nedenleri, İlimizde fıstık yetiştiriciliğinin geldiği aşama, karşılaşılan sorunlar ve alınması gereken tedbirler konusunda yetiştiricilerle birlikte getireceği sonuçlar ve alınması gereken önlemler hakkında sunum yapılarak üreticilerin soruları cevaplandırılmıştır.

Bu haber toplam 1664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum