1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Firsefliler (Dereyamaç) Dernekleşiyor
Firsefliler (Dereyamaç) Dernekleşiyor

Firsefliler (Dereyamaç) Dernekleşiyor

İstanbul’da ikamet eden Firsefliler (Siirt Merkez’e bağlı Dereyamaç köyü) dernek çatısı altında toplanmak için kolları sıvadılar.

A+A-

Geçtiğimiz hafta Eyüp ilçesinde toplanan yaklaşık 40 kişiden oluşan Firsefliler, İstanbul gibi büyük bir kentte aile bağlarını korumak, Siirt kültürünü yaşatmak ve özellikle de yeni nesillerin birbirlerini tanımaları, dayanışmaları için bir dernek çatısı altında toplanma kararı aldılar.

SİİRTLİLER.NET

Van’dan gelen Özaydın ailesinden Kerem Özaydın, kendisine ait bir 400 metrekarelik daireyi kurulacak olan derneğe lokal hizmetleri vermesi amacıyla tahsis ettiği öğrenildi. Aralarında geçmiş dönemlerde DYP MKYK Üyesi Hayrettin Özaydın’ın da bulunduğu Firsefliler, Kurban bayramının 1.günü Eyüp ilçesindeki lokalde buluşacakları ve bayramlaşmanın ardından dernek kurmak için ilk adımı atacakları bildirildi.

İstanbul’da kurulması planlanan Firsefliler derneği, Bursa’da uzun bir süredir kurulu olan Firsefliler Derneği ile birlikte Türkiye’de Firsefliler ikinci derneklerini kurmuş olacaklar.

Bu haber toplam 4041 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!