1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fevzi Sevgili, Nevruzu coşkuyla kutlayacağız
Fevzi Sevgili, Nevruzu coşkuyla kutlayacağız

Fevzi Sevgili, Nevruzu coşkuyla kutlayacağız

AK Parti Kurtalan İlçe Kongresinde konuşan Siirt İl Başkanı Fevzi Sevgili, çözüm sürecine değinerek “inşallah önümüzdeki nevruzda sonlanacaktır” dedi.

A+A-
AK Parti Kurtalan 5.Olağan Kongresi’nde konuşan Siirt İl Başkanı Fevzi Sevgili partililere şu sözlerle seslendi:
 
“Kurtalan bizim sevdamızdır. Gönlümüzde ayrı yeri var. Her türlü hizmeti hakediyor. Tüm ilçelerimiz değerlidir ama bir Kurtalanlı olduğum için doğal olarak Kurtalan’ın yeri bende başkadır. Zakir Tuna ve yönetimi 3 yıl boyunca partimiz için burada çalışmalar yaptılar. 3 yıllık emek var. Kolay değil. Zakir  Tuna, yönetimi, gençlik ve kadın kolları önemli işler yaptılar. Hepsine teşekkür ediyorum. Birbirinden değerli arkadaşlarımız ilçe başkanlığı için başvurdular. Değerlendirmeler, istişareler yapıldı. Son söz her zaman teşkilatındır, genel merkezindir. Bize düşen ise verilen karara saygı duymak ve çalışmalara devam etmektir.
 
İNKARI, ASİMİLASYONU HÜKÜMETİMİZ BİTİRDİ
 
Çözüm süreci hükümetimizin en önemli projesidir. Hükümetimiz barış ve kardeşlik sürecine sonuna kadar sahip çıkıyor. İnsanımız artık yoruldu. Kürtler inkar edilmişti, büyük haksızlıklara uğramışlardı. Ama bu zulümler sadece Kürtlere değil, Müslüman halka da yapılmıştı. İnönü dönemini hatırlayalım. Sadece Kurtalan’da yapılan zulümler, sürgünler bile insanı donduruyor. İstismar ve asimilasyon politikası uygulandı. Ama partimiz buna dur dedi, yeter dedi.
 
NEVRUZU COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ
 
Çözüm süreci 2 yıl önce Nevruzda okunan bir mektupla başlamıştı. Önümüzdeki nevruzda da inanıyorumki sonuca erecektir. Nevruzu büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Dua ediyorum bu süreç bölgemizin, ülkemizin kurtuluşuna, refahına vesile olsun diye.”
 
Bu haber toplam 3795 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!