1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fevzi Sevgili, “halk nazarında bir karşılığım var”
Fevzi Sevgili, “halk nazarında bir karşılığım var”

Fevzi Sevgili, “halk nazarında bir karşılığım var”

AK Parti Siirt Milletvekili aday adaylarından Fevzi Sevgili, bugün AK Parti İl Binasında bir basın açıklaması düzenledi.

A+A-

Hafta sonu yapılan temayül yoklamasından birinci çıkan Fevzi Sevgili, basın mensuplarıyla bir araya gelerek temayül yoklamasıyla ilgili değerlendirmelerini paylaştı. Sevgili, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

 

 

Sözlerine 21 Mart Nevruz Bayramı’nın önemiyle başlayan Sevgili, şu ifadelere yer verdi:

 

21 Mart önemli bir gün. Bugün Nevruz. Bütün halkımızın Nevruzunu kutlayarak sözlerime başlıyorum. Gece-Gündüzün eşit olduğu Kürt coğrafyasında barışın, kardeşliğin timsali bir gün olarak kutlanır. Yeni bir gün anlamına ve tabiatla buluşmanın anlamına da geliyor. Hoş geldin Nevruz diyorum ve barışa, kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.

 

Malumunuz Cumartesi günü AK Parti’mizin bir temayül yoklaması yapıldı. Bu yoklamada il, ilçe ve beldelerde 691 kişin oy kullandı ve geniş kapsamlı bir temayül yoklaması oldu. Benim açımdan önemliydi. Bütün delegasyon arkadaşlarımızla geçmişten beri bir hakkımız-hukukumuz vardı. Seçim sürecinde mutlaka her ilçe ve beldeye ziyaretlerde bulunduk. Benimle beraber 45 tane aday adayı arkadaşlarımız var dı ve hepsi birbirinden değerlidir. Hepsini kutluyorum. Birlik ve beraberlik içinde bu süreci hep birlikte atlatacağız. Temayül yoklaması genel merkezin de belirttiği gibi kesin belirleyici bir şey değildir. Ben temayülden birinci çıktım diye listede birinci sırada yer alacağım diye bir şey yok. Delegeler arasında benim soyismimi taşıyan sadece bir kişi bulunuyor. 4 sandıkta oy kullanıldı. Bakıldığında her dört sandıktan da şahsıma almış olduğum oylar birbirine yakın oylardır. Netice itibariyle seçim sürecinde her taraftan dengeli bir şekilde oy aldık. Seçim boyunca aday adayları arkadaşlarımla hiçbir şekilde paslaşmamız olmamıştır. Hepsini severim ama ittifak söz konusu değildir. Ben hep önce barış dedim, önce kardeşlik dedim ve hep bunu diyeceğim. Bu sözü benden sürekli duyacaksınız. Bizim ençok ihtiyaç duyduğumuz şey barış ve kardeşliktir. Seçim süreci boyunca il başkanımız ve yönetimi her aday adayına eşit mesafede durdu. Kendisine teşekkür ediyorum. Oy verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Muhtemelen önümüzdeki hafta Ankara’ya davet edileceğiz. Mülakat ve sonraki süreçte kamuoyu araştırmaları olacak. Bu süreç tabiî ki önemlidir.

 

Temayül gösterdi ki halk nazarında bir karşılığım var

 

Temayül benim açımdan önemliydi. Asla küçümsemiyorum. Halka hizmet konusunda bu beni çok daha fazla azimlendirdi. Ben her zaman halkıma hesap vermeye hazır olacağım.

 

Aday gösterilmezseniz tavrınız ne olacak diye sorduk

 

Açıklamalarının ardından 2007 seçimlerinde AK Parti’den aday adayı idiniz. Ancak Aday gösterilmeyip liste dışından birinin aday gösterilmesine tepki göstererek bağımsız aday oldunuz. Şimdi yine AK Parti’den aday adayısınız. Listeye girmezseniz, liste dışından biri aday gösterildiği taktirde yine bir küskünlük yaşanacak mı?” yönündeki sorumuza Fevzi Sevgili aşağıdaki ifadelerle yanıtladı:

 

“Beyaz sayfa açtık. Onun değerlendirmesini kamuoyu zaten çok ciddi bir şekilde yapmıştır. Kimseye karşı art niyetim yok. 2007’de bağımsız olarak seçime girdiğimde dikkat edin AK Parti listesinden bağımsız aday adayıyım dedim hep. O dönemde Başbakana saygılı olduğumu her zaman söyledim. İsteyen internetten aratıp o dönemdeki seçim konuşmalarını izleyebilirler.”

 

Bu haber toplam 7538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!