1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fevzi Sevgili, Davutoğlu’nu değerlendirdi
Fevzi Sevgili, Davutoğlu’nu değerlendirdi

Fevzi Sevgili, Davutoğlu’nu değerlendirdi

Partisinin yeni Genel Başkanı ve yeni Başbakanının belirlenmesinin ardından Siirt İl Başkanı Fevzi Sevgili, Siirtliler.Net’e değerlendirmelerde bulundu.

A+A-
Siirtliler.Net’e değerlendirmelerde bulunan AK Parti Siirt İl Başkanı Fevzi Sevgili, partisinin ve hükümetinin içine nifak sokmaya çalışanlara ve yeni Başbakan Davutoğlu’nun seçilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
 
İşte o değerlendirmeler:
 
 
“Partimizin önünde yepyeni bir süreç başlıyor. Yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız Davutoğlu, sayın Cumhurbaşkanımızın bıraktığı yerden partimizi ve hükümetimizi en iyi şekilde yürüteceğine inanıyorum. Partimizin üst ve alt kademelerinde uzun süreli bir istişare sonucunda sayın Ahmet Davutoğlu isminin karara bağlanması şahsen bence de doğru bir karardı. Yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız Davutoğlu, geçmişten bu yana bilgi birikimleri ve siyasi tecrübeleriyle kendini kabul ettirmiş bir liderdir. Ülkemize, partimize, ilimize ve ümmet bilincinde olan herkese hayırlı olsun.”
 
İLK MESAJIN GÜL’DEN GELMESİ MANİDARDIR
 
Parti içerisinde ve özellikle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve parti arasında problem varmış gibi yansıtılmaya çalışılmasına da değinen Sevgili şu ifadelere yer verdi:
 
“Biliyorsunuz Abdullah Gül’ün de Başbakan olarak seçilebileceği konuşuldu, yazılıp çizildi. Hatta önü kesiliyor gibi ve daha birçok şeyler söylendi bazı kesimler tarafından. Yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun isminin açıklanmasının ardından sayın Davutoğlu’nu ilk arayan kişi sayın Gül olmuştur. Aradı ve tebrik etti. Bence bu durum partimize ve hükümetimize nifak sokmak isteyenlere en güzel cevaptır.”
 
Bu haber toplam 2638 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!