1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fevzi Sevgili ciddi bir yükün altına girdi
Fevzi Sevgili ciddi bir yükün altına girdi

Fevzi Sevgili ciddi bir yükün altına girdi

Başbakan görevi kendisine verdi, vatandaş yaşadığı heyecanla “sana güveniyoruz” dedi ve Siirt siyasetinin etkenleri arasında bağları kuvvetlendirecek.

A+A-
Eyüp Güzel / Siirtliler.Net
 
18 Haziran 2014 tarihi itibariyle İl Başkanlığı görevinin bizzat Başbakan Erdoğan tarafından verilmesi değil sırtlandığı yük. Gündeme gelmeyen ve esasında üzerinde durulması gereken iki sorumluluk daha sırtlandı Fevzi Sevgili.
 
Yüklendiği ikinci misyon kendisine Siirt halkı tarafından verilmiştir.  İl Başkanlığı açıklanmadan önce vatandaşın nazarında kendisiyle ilgili oluşan büyük bir beklenti esasında kendisine olan güvenin işaretiydi. İl Başkanlığı görevinin kendisine verileceği beklentisi, aslında “verilmesi lazım” beklentisi şeklindeydi. Günler öncesinden “verildi mi? Verildi mi? Verildi mi?” şeklinde sorular dillendirilip durdu. İşte bu beklenti bir inanış ve bir talepti. Vatandaşın talep şeklindeki bu beklentisi partiye karşı “biz kendisini istiyoruz” mesajı iken, Fevzi Sevgili’nin şahsına da “biz sana güveniyoruz” anlamı içeriyordu. Mesaj dolu bu heyecan günler öncesinde Siirt’te ve hatta ilçelerinde hissedildi. Fevzi Bey’in yüklendiği ikinci yük işte tam da bu güvendir. Aşacağına inanıyorum. Yeter ki kendisini ifade edebilsin, doğru anlatabilsin.
 
Üzerinde düşünülmesi gereken ve yüklenmiş olduğu üçüncü misyon ise; Siirt siyasetinde etkili olan iç ve dış etkenler arasındaki köprüleri sağlamlaştırabilmek, ayrıca vatandaşın da bu etkenler üzerindeki algısını doğru bir zemine oturtabilmesini sağlamaktır. Bu konu biraz özel bir içerik taşıdığından detaya fazla inmeyeceğim. Siirt siyasetinde etkili olan gerek Siirt’te gerekse de il dışındaki etkenler konusunda tam bir karmaşa var. Oysa bu karmaşık düşüncelerin şehre hiçbir katkı sağlamadığı gibi, karmaşıklığın çözümüne de katkı sağlamıyor. 
 
Fevzi bey akıllı siyasetçidir. Hatası yok mudur? Her insanın yapacağı kadar vardır. Akıllı siyasetçi olmasının yanısıra bölgeyi tanıyan, ilimiz ve özellikle bölgemizle ilgili son yıllardaki süreci de yakından takip eden, bizzat yaşayan ve fikirleri olan bir insandır. Hepsini bir kenara bırakın Siirt siyasetinin “Rahmetli Şeyh Nizam” diye halen bahsettiği babası Siirt Milletvekili Nizamettin Sevgili’nin tabir yerindeyse dizlerinin dibinde çocukluktan itibaren yetişmiş biri olarak Ankara atmosferine hakim birisidir.
 
Fazla mı ileri gidiyorum yada abartıyorum bilmiyorum ama; Siirt İlçeleriyle ilgili de Fevzi Sevgili, önemli bir yükten nasibini alacak. 
 
Esasında hiç birisi “eyvah eyvah” işler değil, çünkü Fevzi Bey tüm bunlar için çabalamaktan zevk alacaktır.
 
Bu haber toplam 5244 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!