1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. FETÖ ve PKK'nın yeni hedefi!
FETÖ ve PKK'nın yeni hedefi!

FETÖ ve PKK'nın yeni hedefi!

İstihbarat kaynakları, başarısız darbe girişimi sonrası dış odakların PKK’yı kullanarak toplumsal kaos çıkarma planı yaptığını iddia etti.

A+A-

FETÖ ve PKK'nın arkasındaki güçlerin darbe amacından vazgeçmediğini öne süren ismini vermek istemeyen bir istihbarat görevlisi, “Bundan böyle PKK daha çok şehir eylemlerinde kullanılacak. Öcalan'ın hayatının bir önemi yok ama “Öcalan İmralı'da öldürüldü” yalanıyla şehirlerde provokasyonu ve isyan çıkarmayı hedefliyorlar. FETÖ uzantıları ile PKK uzantıları aynı anda kirli propagandaya başlama hazırlığı yapıyor” uyarısında bulundu.

PKK 12 Eylül öncesine dönecek

Türkiye'nin dış müdahale olmadan yolundan döndürülemeyeceğinin net şekilde anlaşıldığına dikkat çeken istihbaratçı, "PKK, yeni süreçte dış (NATO, BM) müdahaleye zemin hazırlamak için yeniden programlandı. Halkın, canından bezdirilmesi ve darbeye razı hale getirilmesi için FETÖ ile PKK elbirliği içinde uluslararası patronlarının talimatıyla 12 Eylül öncesinde de olduğu gibi toplumsal karışıklık çıkarmaya çalışacak. Türkiye, 15 Temmuz gecesi gösterdiği duruşu sürdürürse bütün kirli oyunlar boşa çıkacaktır" dedi.

Siyasetteki FETÖ'cüler açıklanmalı

15 Temmuz başarısız darbe girişiminin siyaset ayağına dikkat çeken istihbarat yetkilileri; "Siyasetin şeref ve ahlak yoksunları açıklanmalı. AK Parti içindeki AKP'li olarak bilinen tayfa, CHP içindeki tomalara binip FETÖ ve PKK'nın eylemlerine katılanlar, MHP'nin içinde Bahçeli ve Erdoğan karşıtlığı üzerinden muhalefet yapıp perde arkasında FETÖ ile iş birliği yapanlar bu darbe başarılı olsaydı ortaya çıkacaklardı. Hükümet bu hainlerin kim olduğunu bilmektedir. 17/25 Aralık sürecinden sonra dahi FETÖ aleyhine tek bir söz söylemeyen Ak Parti içindeki siyasiler ile muhalefetin içindeki siyasiler aynı akıl tarafından 15 Temmuz sonrası siyaseti dizayn etmek için kullanılacaktı. Bu isimler halka açıklanmalı. Zira bu isimlerin siyasetten çekilmesi gerekiyor. Çünkü ikili ilişkiler sayesinde hala kritik bilgileri sızdırma ihtimalleri büyüktür. Bu isimler yurt dışında ülkemizi temsilen gittiklerinde FETÖ imamları tarafından karşılanıyor" değerlendirmesi yaptı. Kaynak: haber7.com

Bu haber toplam 3198 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!